ASUS prezentuje swój zegarek z Android Wear

ASUS prezentuje swój zegarek z Android Wear

Niedawno pisaliśmy o tym, jak prezes ASUSa ujawnił trochę informacji na temat nadchodzącego zegarka tego producenta z systemem Android Wear. Teraz, gdy największe firmy mają swoje konferencje tuż przed rozpoczęciem samych targów, także i ASUS zorganizował swoją. Zaprezentował na niej między innymi wspomniany już ZenWatch.
 
 
 
Jak donosi portal  Engadget , urządzenie prezentuje się całkiem ładnie, na pewno lepiej niż "bety" zegarków, czym były G Watch i Gear Live. ZenWatch ma wygięty ekran AMOLED o przekątnej 1,63 cala oraz rozdzielczości 320x320 pikseli, procesor Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, 512 MB RAMu oraz 4 GB wbudowanej pamięci. Do tego oczywiście Bluetooth 4.0 do łączenia się z telefonem i czujnik tętna. Urządzenie ma też certyfikat IP55, więc bez problemu można z nim iść pod prysznic.
 
 
W zestawie znajdziemy skórzany pasek, ale bez problemu możemy go wymienić na swój - pasują wszystkie w standardowym rozmiarze. Urządzenie powinno pojawić się w sklepach pomiędzy trzecim i czwarty kwartałem tego roku. Niestety, okazuje się, że wspomniany na początku prezes ASUSa nie do końca zna plany swojej firmy - cena ZenWatcha ogłoszona na konferencji to 199 EUR, co w żaden sposób nie przelicza się na 199 $ lub mniej z jego wypowiedzi (199 EUR to około 260 $).
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie