AutoMapa uruchamia funkcję wiadomości alarmowej

AutoMapa uruchamia funkcję wiadomości alarmowej

"... AutoMapa wprowadza funkcję wysyłania wiadomości alarmowej SMS pomagającą uzyskać błyskawiczną pomoc w przypadku kryzysowej sytuacji na drodze.

Osoba, której numer zostaje wprowadzony w AutoMapie jako ten, pod który należy wysłać prośbę o pomoc (ICE), otrzyma SMS z informacją: ,,Użytkownik AutoMapy: Jan Kowalski prosi Cię o pomoc. Aktualna pozycja GPS: 52°13'54.192"N, 21°0'19.943"E". W przypadku, gdy urządzenie nawigacyjne nie posiada dostępu do sieci GSM, w sytuacji zagrożenia użytkownik skorzystać może z funkcji ,,Gdzie jestem", która wyświetli jego aktualną pozycję. Dokładna lokalizacji osoby potrzebującej pomocy jest szczególnie istotna dla służb ratunkowych, które dzięki temu będą mogły zdecydowanie szybciej dotrzeć do poszkodowanych...""... Wraz z wprowadzeniem rozwiązania In Case of Emergency, AutoMapa udostępnia jednocześnie funkcję ,,Jedź po pomoc", która pozwoli na najszybsze dotarcie do najbliższego szpitala lub lekarza. Po jej uruchomieniu, AutoMapa automatycznie wyświetli najbliższe lokalizacje, w których poszkodowani mogą uzyskać pomoc medyczną i doprowadzi do nich najszybszą drogą.

Funkcjonalność wiadomości alarmowej uzupełniona jest również o kompendium wiedzy dla kierowcy o tym, jak się zachować w razie wypadku bądź kolizji. Jak zabezpieczyć miejsce wypadku? Jak udzielić pierwszej pomocy? Jak przeprowadzić masaż serca? Wszystkie niezbędne informacje na ten temat użytkownicy AutoMapy znajdą w specjalnym menu ,,Wypadek".

Jak podkreśla Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy, temat bezpieczeństwa jest AutoMapie bliski od wielu lat. Bezustannie rozwijane są nowe funkcje, które mają poprawić bezpieczeństwo zarówno na drogach, jak i poza nimi, a projekty takie jak ,,500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce" zrealizowany wspólnie z Komendą Główną Policji, czy ,,Bezpieczny Przejazd - Zatrzymaj się i żyj" przygotowany wspólnie z PKP stały się modelowymi przykładami programów poprawy bezpieczeństwa.

Funkcja ,,Wypadek" zostanie udostępniona użytkownikom w najnowszej AutoMapie 6.5

 

 

 

 

---
O AutoMapie:

AutoMapa jest pierwszym polskim systemem nawigacji satelitarnej, który zawiera trójwymiarowe wizualizacje budynków w blisko 1000 miastach i miejscowościach Polski i Europy, co lokuje go w ścisłej światowej czołówce samochodowych systemów nawigacyjnych. Umożliwia z niespotykaną dotąd precyzją nawigację zarówno po polskich jak i europejskich drogach. Jako jedyna spośród dostępnych na rynku rozwiązań pozwala wyznaczać trasę z uwzględnieniem zatorów drogowych dostępnych w trybie on-line i zawiera dokładne punkty adresowe budynków w Polsce. Ponad 100 tysięcy miejscowości i ponad pół miliona dokładnie opisanych Punktów Użyteczności Publicznej (POI) oraz unikatowe, trójwymiarowe wizualizacje budynków ułatwiające kierowcy orientację w terenie sprawiają, że AutoMapa niezmiennie od niemal siedmiu lat pozostaje najbardziej zaawansowanym systemem nawigacji samochodowej dostępnym na polskim rynku. Szczegółowe informacje na temat systemu nawigacji AutoMapa znajdują się pod adresem www.AutoMapa.pl

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie