AutoPilot - zrzuty i funkcjonalność

AutoPilot - zrzuty i funkcjonalność

W piątkowy wieczór ukazała się informacja, że AutoPilot - zapomniana przez niektórych nawigacja samochodowa jednak żyje. Udało nam się zdobyć trochę informacji z pierwszej ręki wraz ze zrzutami ekranowymi. Tak więc po pierwsze - premiera nowej wersji AutoPilot planowana jest na mniej więcej połowę kwietnia (plus/minus kilka dni). Na początek niewiele zmieni się w kwestii platform systemowych - program będzie funkcjonował na następujących systemach operacyjnych: Pocket PC 2003, Windows Mobile 5 lub nowszy, Windows CE .NET 4.2 lub nowszy. Producent jednak nie ma zamiaru odpuścić pozostałych platform, niemniej konkretnych deklaracji w chwili obecnej brak.

 

Kilka zdań na temat funkcjonalności nowego AutoPilota. Oto fragment wiadomości, którą otrzymaliśmy:

"Nowa wersja programu AutoPilot została pomyślana w ten sposób, aby nie tylko zaspokoić potrzeby użytkowników indywidualnych, lecz także flot pojazdów - łącznie z pojazdami ciężarowymi. W tym celu dodane zostały 2 nowe funkcje:
1) Opcja Truck - czyli m.in. optymalizacja trasy dla pojazdów ciężarowych w oparciu o bazę ograniczeń tonażowych i wysokościowych (np. unikanie zbyt niskich wiaduktów) oraz możliwość indywidualnego definiowania parametrów pojazdu (wysokość, tonaż, nacisk na osie). Funkcja ta kierowana jest do wszystkich kierowców pojazdów ciężarowych.
2) Możliwość integracji urządzenia zdalnego z inną aplikacją (protokół TCP/IP) - zapewniająca np. bezpośredni, stały kontakt z dyspozytorem, możliwość wysyłania zewnętrznych komunikatów skierowanych do kierowcy (np. zmiana ustawień, przesyłanie punktów trasy, wiadomości tekstowe, etc.), możliwość odbierania komunikatów od kierowcy (wizualizacja [współrzędne geograficzne] pozycji kierowcy, pozostały czas i dystans do celu podróży, etc.).

Oprócz tego w porównaniu z poprzednimi wersjami AutoPilota doszły nowe opcje w Menu (np. Szukaj w Internecie - czyli możliwość wyszukania punktu, którego nie możemy znaleźć w zasobach AutoPilota w przeglądarce internetowej - pod warunkiem, że urządzenie może zostać podłączone do Internetu), obsługa obrysów budynków (tzw. budynki 2D), obsługa kierunkowskazów, nowe ustawienia w menu Znajdź i Nawiguj, ostrzeganie o przekroczeniu prędkości czy możliwość dowolnej konfiguracji paneli informacyjnych widocznych w trakcie nawigacji, kolorów map, kolorów interfejsu etc. Pozostały oczywiście funkcje najbardziej cenione przez dotychczasowych Użytkowników programu, np. Optymalizacja trasy (rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera), obsługa kodów pocztowych czy Licznik kilometrów prywatnych i służbowych. 
Oczywiście program będzie wyposażony w nowe mapy. Podobnie jak wcześniej będzie dostępny w dwóch opcjach: Polska (mapa Emapy) i Europa (mapa Tele Atlasu/TomToma). Co istotne, dla każdego dostępne będzie w pełni funkcjonalne demo programu z pełną mapą Polski. Wystarczy wypełnić formularz na stronie i zgłosić taką chęć. Demo działać będzie 10 dni od momentu instalacji."
 

A teraz zrzuty ekranowe:

 

 

 


 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie