Bada 2.0 nie trafi na starsze telefony przed 2012

Bada 2.0 nie trafi na starsze telefony przed 2012

 

Bada 2.0 nie trafi na starsze telefony przed 2012

Samsung znów każe obejść się smakiem

Na początku września popularną opinią było, że Samsung był w drodze do wypuszczenia aktualizacji dla niemal wszystkich urządzeń z rodziny Wave. Miała ona umieścić na nich nową wersję systemu: Bada 2.0. I to wszystko przed końcem 2011!

Obok smartfonów takich jak Wave 3, który miał najnowszy system zaraz po wyjęciu z pudełka, aktualizacja miała trafić do wszystkich innych słuchawek które pracują pod kontrolą starszych wersji Bada. Ten prezent miał trafić do właścicieli w czwartym kwartale 2011. Minęły jednak Święta, czas prezentów, minął Sylwester, mamy rok 2012 – a aktualizacji jak nie było, tak nie ma. Samsung niestety zawiódł.

Samsung Spain i Samsung Italy niezależnie od siebie potwierdziły, że aktualizacja do Bada 2.0 we wszystkich urządzeniach kwalifikujących się do niej będzie przesunięta do pierwszego kwartału 2012. Dodatkowo Samsung Italy poinformował, że nowego systemu nie należy oczekiwać przed marcem. Nie jest to wprawdzie konkretna data, ale przynajmniej jakiś określnik momentu, na który można czekać.

Według niedawnych statystyk, na świecie jest około 8.1 miliona słuchawek z systemem Bada. Wersja 2.0 jest w tej chwili dostępna jedynie na wspomnianym wcześniej Wave 3, jak również Wave M i Wave Y.

Użytkownicy którzy zdecydowali się na Wave 525 lub 533 niestety nie zobaczą już Bada 2.0 – ani w marcu, ani w żadnym innym miesiącu. Ze względu na ograniczenia sprzętu nie są one w stanie poradzić sobie z wymaganiami Bada 2.0. Zakładając jednak, że mamy inne urządzenie z Bada, możemy zaznaczyć marzec w swoim kalendarzu i mieć nadzieję, że Samsung nie rozczaruje nas ponownie.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie