BES10 już wkrótce ze wsparciem dla Windows Phone

BES10 już wkrótce ze wsparciem dla Windows Phone

Od momentu premiery nowego międzyplatformowego rozwiązania korporacyjnego oferowanego przez BlackBerry - Mobile Fusion, które później zastąpione zostało przez BES10, było oczywiste, że aby odnieść sukces, Kanadyjczycy będą musieli zaoferować wsparcie dla wszystkich liczących się "obcych" platform. Wiele wskazuje na to, że do listy obejmującej na razie Androida i iOS już niedługo dołączy także Windows Phone.

Takie informacje podał dziś dyrektor BlackBerry na Indie, Sunil Lalvani, choć niestety nie zdecydował się na ujawnienie szczegółów dotyczących chociażby daty premiery. I o ile ponownie w ciągu kilku lub kilkunastu godzin nie doczekamy się oficjalnego zaprzeczenia ze strony BlackBerry, będzie to dla kanadyjskiej firmy bardzo dobra informacja.

Obecnie bowiem aż 65% wszystkich przychodów firmy stanowią zyski ze świadczonych usług, co jest znaczącą zmianą w porównaniu do poprzednich lat, kiedy odpowiadały one jedynie za 35% lub nawet mniejszą część przychodów. Udana próba zarabiania na BBM może przyczynić się do kolejnych marginalizacji działu produkcji telefonów komórkowych.

Możliwość zaoferowania wsparcia dla Windows Phone BlackBerry potwierdziło już bardzo dawno, sugerując, że pojawi się ono w momencie, kiedy klienci wykażą odpowiednie zapotrzebowanie.

Według Lalvaniego, w Indiach znajduje się ponad 2000 z około 80 000 serwerów BES rozproszonych po całym świecie. Z tej puli ponad 30 000 stanowią nowe instalacje, działające właśnie pod kontrolą BES10 i oferujące, oprócz obsługi telefonów z BlackBerry 10, wsparcie dla Androida i iOS.

via: economictimes

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie