Beta trzeciej wersji AirDroida już dostępna

Beta trzeciej wersji AirDroida już dostępna

Szykuje się całkiem spora aktualizacja popularnej aplikacji AirDroid. Przypomnijmy - służy ona do uzyskiwania zdalnego dostępu (przez sieć Wi-Fi lub 3G / 2G) do danych w naszym telefonie. W najnowszej, trzeciej już wersji, której wersja beta właśnie została udostępniona, dodano całkiem sporo przydatnych nowości. Jak informują autorzy na  oficjalnym blogu , przede wszystkim pojawiły się aplikacje klienckie dla Windows oraz OS X.
 
 
Dzięki nim nie potrzebujemy już przeglądarki do podstawowych czynności, jak wyświetlanie powiadomień z telefonu, wysyłanie SMSów, przeglądanie historii połączeń i kontaktów oraz przesyłanie plików (na razie bez przeglądania zawartości pamięci). Pozwalają również na zdalne sterowanie telefonem (jeśli mamy wspierane urządzenie lub uprawnienia roota). Oprócz tego jednak, wprowadzają one bardzo istotną nowość  - po kliknięciu w powiadomienie, np. z WhatsApp, otworzy się okienko zdalnego dostępu z uruchomioną już tą aplikacją.
 
  
Dzięki temu z poziomu komputera i bez konieczności sięgania po telefon możemy podejmować akcje związane z danym powiadomieniem (np. odpowiedzieć na wiadomość otrzymaną na WhatsApp). Można to traktować jako taką prostą implementację Continuity z iOS 8.x w Androidzie. Niestety ta opcja różnie działa. Dodatkowo w aplikacji dla Androida jest też skrót do włączania funkcji hotspota, dzięki czemu możemy się połączyć z telefonem nawet w wypadku braku normalnej sieci Wi-Fi.

Wersję beta programu dla Androida można pobrać  stąd , natomiast aplikacje klienckie dla Windows i OS X są dostępne odpowiednio  tutaj  lub  tutaj . Z kolei w celu skorzystania z webowej wersji należy się logować na stronie  beta.airdroid.com .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie