Biustonosz Microsoftu ma chronić przed otyłością [WIDEO]

Biustonosz Microsoftu ma chronić przed otyłością

Fot. Associated Press/EastNews
Opracowany przez inżynierów z firmy Microsoft biustonosz potrafi wykrywać stres, by chronić przed otyłością - informuje serwis BBC News/Health.

Prototyp wyposażony jest w wyjmowalne sensory, które monitorują aktywność elektryczną serca (EKG) i skóry, aby sprawdzać zmiany nastroju. Ma to zapobiegać związanemu ze stresem objadaniu się. Dodatkowo stanik wyposażono w żyroskop oraz akcelerometr.

Informacje są przetwarzane za pomocą smartfona i wyświetlane na jego ekranie. Komunikaty ostrzegają, kiedy można się spodziewać największej tendencji do emocjonalnego objadania.

Biustonosz wybrano, jako platformę dla czujników z prostej przyczyny - jest blisko serca. Męska wersja okazała się trudniejsza do realizacji.

Testujące prototyp kobiety informowały o swoich emocjach po sześć godzin dziennie przez cztery dni. Uciążliwa okazała się konieczność ładowania akumulatora co 3-4 godziny.

Jak to działa? Zobacz (ang)

W ubiegłym miesiącu zaprezentowany został także inny inteligentny biustonosz - przy każdym rozpięciu wysyła na Twittera komunikat zachęcający do samobadania piersi. Trwają zresztą prace nad stanikiem, który będzie sam wykrywał wczesne objawy raka piersi - firma, która nad nim pracuje zdążyła zgłosić patent.

Indyjskie studentki politechniki opracowały natomiast stanik rażący prądem ewentualnego gwałciciela. Urządzenie wysyła też SMS-a do znajomego kobiety lub najbliższego posterunku policji i podaje swoje położenie dzięki modułowi GPS.

Czytaj więcej w Money.pl

microsoft, technologie, biustonosz, inne
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2013-12-12 14:08
A ja bym sobie taki zakupiła, nawet po to zeby zobaczyć czy to naprawde działa :P
2013-12-11 14:54
Kolejny badziew służący tylko do tego żeby sięgnąc do portfela ludzi
2013-12-10 14:03
No prosze Was!! I kto się na to nabierze, pewnei Hamerykanie, którzy wpieprzają co popadnie i kupują takie głupie gadżety byle tylko czasem nie skalać się ruchem!!
Zobacz więcej komentarzy (4)