BlackBerry 10.1 już w przyszłym miesiącu

BlackBerry 10.1 już w przyszłym miesiącu

Wiele wskazuje na to, że użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup smartfonów z BlackBerry 10 wraz z polską premierą przewidzianą na koniec marca lub kwiecień tego roku, będą mogli rozpocząć swoją przygodę nie z OS 10.0, a z OS 10.1

Jedna z największych kanadyjskich sieci, Telus, dokładnie na marzec zapowiedziała planowany termin komercyjnego udostępnienia poprawionego wydania najnowszego autorskiego oprogramowania systemowego BlackBerry, oznaczonego właśnie numerem 10.1. Aktualnie nowy system otrzymał status "Oczekuje na testy", choć wiele nieoficjalnych informacji wskazuje na to, że u niektórych dostawców usług komórkowych testy te zostały rozpoczęte w ostatnich dniach.

Oczywiście w zależności od wyników przeprowadzanych testów faktyczna premiera OS 10.1 może mieć miejsce nieco później niż planowano. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że aktualizacje w BlackBerry 10 w dalszym ciągu zależne są od operatorów, więc dostępność nowych wersji może być różna dla poszczególnych z nich.

Niestety nie podano z jakich nowych funkcji będą mogli skorzystać posiadacze Z10, ani też jakie błędy z poprzednich edycji systemu zostaną usunięte. Kilka z nich wydaje się jednak tak oczywistych, że prawdopodobnie już za kilka tygodni nie pozostanie po nich nawet najmniejszy ślad.

Z naszych informacji wynika, że model Q10 zadebiutuje na rynku od razu z OS w wersji 10.1.

via: mobilesyrup

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie