BlackBerry 10.2 ze wsparciem dla kodeka aptX

BlackBerry 10.2 ze wsparciem dla kodeka aptX

Bez większego rozgłosu, w ramach aktualizacji systemu do wersji 10.2, BlackBerry przygotowało miłą niespodziankę dla miłośników bezprzewodowego słuchania muzyki w wysokiej jakości. Wśród obsługiwanych kodeków pojawił się bowiem kodek apt-X.

Przygotowany przez CSR algorytm odpowiada za zapewnienie jak najwyższej jakości materiału audio przesyłanego przez połączenia o niskiej przepustowości, takie jak właśnie Bluetooth. W prostych słowach, ma to zapewnić taką samą jakość przy korzystaniu z zestawu bezprzewodowego, co w przypadku podłączenia klasycznych słuchawek.

CSR na swojej oficjalnej stronie wymienia wszystkie urządzenia wspierające kodek aptX i trzeba przyznać, że choć ogólnie produktów tych jest dość sporo, jeśli chodzi o smartfony, lista ogranicza się praktycznie wyłącznie do kilkunastu urządzeń od HTC, Samsunga i Sharpa. Wprowadzenie tego rozwiązania do wszystkich telefonów z BlackBerry 10 może być więc sporą zaletą w przypadku klientów, którzy nie chcą pogodzić się z kiepską jakością muzyki przesyłanej przez Bluetooth.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że sprzęty z powyższej listy będą charakteryzować się wyraźnie wyższą ceną niż w przypadku sprzętu o standardowych parametrach.

via: berryreview /nadesłał: Itam

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie