BlackBerry 10: pięć aplikacji do przetestowania na nowy tydzień

BlackBerry 10: pięć aplikacji do przetestowania na nowy tydzień

Co jakiś czas publikujemy propozycje aplikacji nowych i nie tylko, wybranych z BlackBerry World ze względu na ich jakość, możliwości lub inne walory. W tym tygodniu przygotowaliśmy naprawdę mocne zestawienie. Każda z tych aplikacji może okazać się dla Was na tyle przydatna, że już nie usuniecie.

Neutron Music Player

NeutronMP

Zaczynamy z wykopem! Neutron Music Player to najlepszy odtwarzacz muzyki, jaki kiedykolwiek widzieliście na BlackBerry. Tak, to stwierdzenie zasługuje na pogrubioną czcionkę. Ba, łatwiej byłoby wymienić to, czego ten odtwarzacz nie potrafi.

Wśród funkcjonalności znajdziemy między innymi:

  • Wsparcie dla plików: MP1, MP2, MP3, OGG (Vorbis), FLAC, WMA, WMA bezstratne (16-bit only), AC3, AAC, M4A, M4B, M4R, MP4, 3GP, 3G2, MOV, ALAC, APE (Monkey's Audio), WV (WavPack), MPC (MusePack), WAV, AU, AIFF, MPG/MPEG (tylko audio), AVI (tylko audio), iTunes/Windows Media oprócz chronionych DRM, OPUS, MOD, IM, XM, S3M, SPEEX
  • Dźwięk przestrzenny
  • Normalizacja
  • Equalizer
  • Przetwarzanie HD audio (32 i 64 bity)
  • Wyłączanie czasowe
  • Kolejkowanie

Długo by wymieniać, ponieważ lista zawiera bodaj kilkadziesiąt pozycji. Wspominaliśmy już, że to aplikacja natywna dla BlackBerry 10? Doskonały odtwarzacz muzyki - z mnóstwem opcji i zalecany do użytku wraz z wysokiej jakości głośnikami lub słuchawkami. Zapewnia dźwięk najwyższej jakości i pozwala naprawdę na wiele. Zdecydowanie warty nawet dwukrotnie więcej, niż kosztuje (a tani nie jest - 15,75PLN). Dostępny również dla PlayBooka, ale niestety wygląda na to, że trzeba go drugi raz kupić (nieładnie...).

Więcej szczegółów/Pobierz Neutron Music Player

Despicable Me: Minion Rush

Popularna i darmowa gra prosto ze stajni Gameloft dostała się niedawno do BlackBerry World. Minion Rush należy do gatunku endless runners, czyli platformówek, w których poruszamy się szybko omijając przeszkody i likwidując zagrożenia.

Dostępna dla wszystkich smartfonów BlackBerry 10 - zajmuje ponad 350MB.

Pobierz Despicable Me: Minion Rush

Iron Man 3

Kiedy Iron Man 3 dla BlackBerry 10 trafił do BlackBerry World, oczywiście daliśmy Wam znać . Gra należy do tej samej kategorii, co wymieniony wyżej Minion Rush. Frajda polega na korzystaniu z różnych zbroi Irona Mana oraz ich ulepszaniu. Przyda się odrobina zręczności niezależnie, czy wybierzemy sterowanie dotykowe, czy poprzez przechylanie smartfonu.

Gra dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich smartfonów BlackBerry 10. Waży ponad 650MB, ale po zainstalowaniu zajmuje prawie gigabajt pamięci.

Pobierz Iron Man 3 dla BlackBerry 10

Titan Files

titan

 

Chcecie coś schować przed ciekawskimi? Zabezpieczyć pliki przed niepowołanym ich przeglądaniem? Prawdopodobnie przyda Wam się aplikacja Titan Files. Ustalamy hasło, importujemy do Titan Files wybrane pliki i już - stają się niedostępne w żaden inny sposób, tylko poprzez Titan Files. Chronione szyfrowaniem AES i niewidzialne bez podania hasła. Chyba o to chodziło, prawda? Ważna informacja: usunięcie aplikacji powoduje usunięcie zabezpieczonych w niej plików!

Aplikacja jest dostępna dla wszystkich smartfonów BlackBerry 10 i kosztuje 9,5 PLN.

 

Pobierz Titan Files

rad.io

rad.io

 

Prosta, przyjemna w obsłudze i darmowa aplikacja do słuchania radia przez internet. Znajdziecie w niej sporo polskich stacji (choć na przykład Trójki nie znaleźliśmy, a szkoda). Wygodnie korzysta się z rad.io również dlatego, że aplikacja jest natywna, a takie tygryski lubią najbardziej. Oczywiście możemy przeglądać stacje według lokalizacji, języków, tematów, rodzajów muzyki, dodawać je do ulubionych. Sprawdźcie, bo warto!

 

Pobierz rad.io

To wszystko w dzisiejszym zestawieniu. Pamiętajcie, by napisać w komentarzach, które z powyższych aplikacji najbardziej przypadły Wam do gustu. Oczywiście, jeśli macie własne sprawdzone, dobrze działające, świetnie wyglądające aplikacje, to śmiało piszcie, niech inni również skorzystają!
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie