BlackBerry 10: Pięć przydatnych aplikacji na nowy tydzień

BlackBerry 10: Pięć przydatnych aplikacji na nowy tydzień

Przygotowaliśmy dziś dla Was zestawienie aplikacji mniej oczywistych. Nie są to wysokiej jakości gry, ani programy sięgające szczytów pod względem liczby pobrań, jednak mogą się okazać przydatne.

Wszystkie pozycje z dzisiejszej listy, to oczywiście aplikacje natywne, a więc stworzone dla systemu BlackBerry 10.

Roll Dice

RollDice

Świetna aplikacja dla fanów gier RPG. Wybieramy liczbę kostek (od jednej do sześciu), oraz liczbę ścianek na poszczególnych kostkach (standardowe sześć, albo 4, 8, 10 lub 20) i rzucamy jednym kliknięciem. Aplikacja oczywiście automatycznie sumuje wynik, co przyspiesza rozgrywkę i minimalizuje pomyłki. Roll Dice jest dostępne za darmo na wszystkie smartfony BlackBerry 10.

Pobierz Roll Dice

Body Buddy

BodyBuddy

Dla wszystkich, którzy są zmuszeni liczyć kalorie, przydatnym narzędziem może się okazać aplikacja Body Buddy. Trzeba zamknąć pierwsze okno konfiguracji, bo i tak są w nim lekkie błędy, ale potem aplikacja działa rewelacyjnie. Pozwala nam na dodawanie posiłków (po angielsku!), na przykład: dwie kromki chleba, trzy plasterki szynki, sok pomarańczowy, pół pomidora; przy czym pobiera z sieci dane o ilości kalorii i zapisuje je w specjalnym dzienniku. Możemy też dodawać ćwiczenia, co umożliwia śledzenie bilansu kalorii w ciągu dnia. Trzeba dodać, że aplikacja wspiera treningi z Nike+ i pobiera dane z wagi Withings.

Zaletą Body Buddy jest zdecydowanie płynność działania, lecz niestety wadą może okazać się obsługa wyłącznie w języku angielskim. Aplikacja daje nam dostęp do pełnej funkcjonalności za darmo przez 60 dni - jeśli nam się spodoba, to potem trzeba zapłacić 2,99USD, albo używać nadal w wersji ograniczonej. Body Buddy ściągniecie na każdy smartfon BlackBerry 10.

Pobierz Body Buddy

Heart Listener
HeartListener

Heart Listener to aplikacja wykorzystująca niskoenergetyczne połączenie Bluetooth (Bluetooth LE) do pobierania danych z monitorów pracy serca i prezentowania ich na ekranie smartfonów BlackBerry 10. Przydatna, jeśli macie odpowiednie urządzenie do kontrolowania pracy serca. Aplikacja skanuje w poszukiwaniu monitora pracy serca, łączy się z nim i prezentuje dane w postaci przystępnych grafik i wykresów.

Pobierz Heart Listener

Own News
OwnNews

Ta aplikacja w zasadzie do niczego Wam się nie przyda, jeśli nie słyszeliście wcześniej o ownCloud , czyli oprogramowaniu open-source służącym do tworzenia własnej chmury danych, do której nie ma dostępu nikt z zewnątrz (dobra alternatywa dla bardziej wrażliwych danych). Jedną z funkcjonalności ownCloud jest możliwość stworzenia własnego czytnika RSS i właśnie do obsługi takiego czytnika służy aplikacja own News. Wytarczy wpisać w odpowiednich polach adres naszej prywatnej chmury, oraz dane logowania, by korzystać z prywatnego czytnika RSS na smartfonie BlackBerry 10.

Wśród funkcjonalności znajdziecie:

  • Wyświetlanie kanałami
  • Czytanie newsów offline
  • Możliwość ustawienia ilości artykułów do synchronizacji
  • Możliwość otwarcia w przeglądarce i dzielenia się artykułami

own News jest dostępne za darmo dla wszystkich smartfonów BlackBerry 10, oraz dla tabletu BlackBerry PlayBook.

Pobierz own News

Face In Hole

Facehole

Na koniec gratka dla żartownisiów - Face In Hole, czyli masa zabawy ze zdjęciami znajomych. W wersji darmowej możemy zrobić zdjęcie z aparatu, lub wybrać jakieś ze zrobionych wcześniej i wmontować je w różne zabawne sytuacje (jak wyżej). Wersja płatna otwiera nam dostęp do wszystkich osiemdziesięciu scenerii (za 6,25 PLN). Zasady działania aplikacji chyba nie trzeba tłumaczyć. Umożliwia ona postawową edycję jasności i nasycenia barw zdjęcia, by lepiej je dopasować do całości. Zresztą - przetestujcie sami! Face In Hole jest dostępne dla wszystkich smartfonów BlackBerry 10.

Pobierz Face In Hole

To wszystko w dzisiejszym zestawieniu. Jak zwykle czekamy na Wasze opinie w komentarzach, gdzie możecie również zaproponować aplikacje do przetestowania przez nas.

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie