BlackBerry 10 w połączeniu Qualcomm Toq? Tak, to może zadziałać

BlackBerry 10 w połączeniu Qualcomm Toq? Tak, to może zadziałać

Gdy na rynku pojawił się jeden z pierwszych inteligentnych zegarków, InPulse, oczywiste było, że będzie w pełni kompatybilny z jednym z najpopularniejszych w tamtym czasie systemów mobilnych - BlackBerry. Niestety czasy się zmieniły i dziś praktycznie żaden producent nie oferuje już oficjalnego wsparcia ani dla tego OS, ani dla jego nowszej wersji - BB10. Użytkownicy i niezależni programiści radzą sobie jednak jak mogą, czego kolejnym dowodem jest aplikacja kliencka dla Qualcomm Toq.

W związku z tym, że oficjalna aplikacja dla Androida przeniesiona na BlackBerry 10 nie działa poprawnie (połączenie jest możliwe, ale później nie są przekazywane żadne informacje), jeden z programistów postanowił napisać swój natywny odpowiednik. Efekt? Zadziałało! Na razie wprawdzie obsługiwane są jedynie informacje o połączeniach głosowych, a kolejne funkcje "mogą wymagać sporo pracy", ale skoro pierwsze kroki zostały wykonane, prawdopodobnie możemy spodziewać się i kolejnych.

Na razie niestety aplikacja o ciekawej nazwie "BBQ" nie jest niestety publicznie dostępna i prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na jej udostępnienie w BlackBerry World. Jeśli ktoś jednak zastanawiał się nad zakupem zegarka od Qualcommu, może przestać myśleć o zmianie telefonu z Z10, Q10 czy innych z BlackBerry 10 na urządzenie z Androidem.

Qualcomm Toq dostępny jest obecnie w kolorze czarnym w cenie 349$. Niedługo w sklepie firmy powinna także pojawić się odmiana w kolorze białym i oczywiście w tej samej cenie.

  • Więcej informacji

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie