BlackBerry Classic w sprzedaży od listopada

BlackBerry Classic w sprzedaży od listopada

Choć początkowo wspominano o tym, że BlackBerry Classic może trafić na sklepowe półki już we wrześniu lub październiku, najwyraźniej dokładna data premiery została wyznaczona na listopad tego roku.

Taką informację w wywiadzie udzielonym USA Today podał sam CEO kanadyjskiej firmy - John Chen, choć nie zostało doprecyzowane, czy chodzi o premierę w Stanach Zjednoczonych, czy też globalny debiut. Poza przybliżoną datą wprowadzenia modelu Classic do sprzedaży nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów.

Z dotychczasowych komunikatów BlackBerry wiemy jedynie, że model Classic, pracujący pod kontrolą BlackBerry 10, będzie wyposażony w ekran 1:1 o przekątnej 3,5âł, zostanie wykonany z "materiałów najwyższej jakości" oraz zaoferuje bardzo dobry czas pracy na baterii i oczywiście zestaw przycisków pod ekranem oraz fizyczny TrackPad. Wśród mniej oficjalnych doniesień pojawiają się informacje m.in. na temat wykorzystania podzespołów bardzo zbliżonych do modelu Q10 (choć Classic nie będzie jego bezpośrednim następcą) oraz "ciekawego" wykorzystania TrackPada.

Należy jednak pamiętać, że w związku z tym, że do premiery pozostało jeszcze kilka długich miesięcy, część plotek może być już nieaktualna, a część może przestać być aktualna w najbliższym czasie.

via: phonedog / crackberry / usatoday

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie