BlackBerry Empathy. Zabawka z przyszłości? [WIDEO]

BlackBerry Empathy. Zabawka z przyszłości?

Fot. YouTube.com

RIM pokazał światu koncepcyjny projekt swojego najnowszego smartfona. Tym razem - oprócz futurystycznego wyglądu - BlackBerry uczy się rozpoznawać nastroje użytkownika. I wiernie do nich dostosowywać.

Wszystko za sprawą biometrycznego pierścienia, który - noszony na palcu - pozwala urządzeniu zbierać informacje o stanie emocjonalnym użytkownika. BlackBerry Empathy sam więc pokaże nam, jak poszczególne zdarzenia wpływają na naszą kondycję psychiczną i jak bardzo emocjonalnie na nie reagujemy. I - co równie ciekawe - dostosuje swój wygląd w zależności od naszego humoru, a nawet pozwoli monitorować stan emocjonalny osób z naszego najbliższego otoczenia - donosi TheTechJournal.com.

Ale BlackBerry Empathy to coś więcej, niż psychologiczna zabawka. Formą przypomina nieregularną bryłę kwarcu, która z przodu pokryta jest powierzchnią dotykową, z tyłu zaś zawiera klawiaturę fizyczną.

Tak wygląda BlackBerry Empathy:

Autorami konceptu są Daniel Yoon i Kiki Tang. Nie wiadomo jednak, czy BlackBerry Empathy kiedykolwiek trafi na linię produkcyjną. I - tym bardziej - za ile.

blackberry, smartfon, rim
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie