BlackBerry Guardian

Smartfony BlackBerry od lat słyną z dwóch rzeczy: najlepszych klawiatur fizycznych i bezpieczeństwa. Jednym z ciekawszych przykładów dbania o nasze bezpieczeństwo jest program BlackBerry Guardian, który w celu zapewnienia rygorystycznego poziomu ochrony systemu operacyjnego BB10, wykorzystuje połączenie automatycznej i ręcznej, kompleksowej analizy aplikacji.
Program BlackBerry Guardian, koncentruje się na innowacyjnych technikach skanowania aplikacji, ich analizie wewnętrznej oraz współpracy z innymi firmami z branży, zajmującymi się bezpieczeństwem mobilnym. Od jakiegoś czasu, usługa ta, jest już zintegrowana ze sklepem BlackBerry World, w celu automatycznego testowania i analizy, każdej zgłoszonej aplikacji. Jednak jako że możemy już w systemie instalować aplikacje również od innych dostawców, czy to sklepu np. Amazona (wkrótce oficjalnie), czy też po prostu instalować aplikacje z plików apk na karcie pamięci, to w najnowszej wersji systemu, będziemy również mogli skorzystać z tej usługi w celu przetestowania aplikacji instalowanych z innych źródeł niż BBWorld.

Podczas próby zainstalowania zewnętrznej aplikacji, BlackBerry Guardian przeskanuje aplikację lub grę, sprawdzi ją w bazie znanych szkodliwych aplikacji i poinformuje , czy jest bezpieczna.
1405381639999_132918Usługa BlackBerry Guardian w połączeniu z technologią zaawansowanego skanowania i wykrywania szkodliwych aplikacji , firmy Trend Micro, doda kolejną warstwę ochrony i zabezpieczenia użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem.
1405381812956_132918

Biorąc pod uwagę złożony charakter i różnorodność aplikacji, jest mało prawdopodobne, że którykolwiek z producentów będzie w stanie zablokować 100% szkodliwego oprogramowania w swoim sklepie z aplikacjami. Nie oszukujmy się, przestępcy też się uczą. Najważniejsze jednak, że BlackBerry stale rozwija środki bezpieczeństwa, aby zapewnić nam jak najwyższy poziom bezpieczeństwa swoich produktów i usług.
Program "BlackBerry Guardian i Trend Micro" jest tego dobrym przykładem.
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie