BlackBerry Leap w rękach BBnews

BlackBerry Leap w rękach BBnews

Redakcja BBnews podczas udziału na targach CeBIT 2015 w Hanower miała okazję w praktyce przetestować działanie najnowszego telefonu ze stajni BlackBerry. Wyposażony w 5-calowy ekran HD smartfon wyceniony został na 275$ i jest bezpośrednim następcą modelu Z3, który był pierwszym owocem współpracy z firmą Foxconn.

IMG_9288 Jak wrażenia? Bardzo pozytywne. Telefon ten jest bardzo ciekawie wykonany- w prawdzie brakuje mu jakości Z30, bo Leap jest tańszym odpowiednikiem tego modelu, ale w porównaniu do Z3 jest zdecydowanie lepiej wykonany i bardziej przykuwa uwagę odbiorcy.

Pierwsze wrażenie Leap pozostawił bardzo pozytywne. Dotychczas nie miałem okazji dłużej testować Z3, ale Leap rzeczywiście wygląda jak lepszy brat tego niskobudżetowego modelu. Oczywiście ocena wyglądu to kwestia gustu, ale osobiście uważam, że szary kolor z tyłu i z boków telefonu ładnie współgra z czarnymi zdobieniami, a niejednolita faktura sprawia, że telefon dobrze trzyma się w rękach. Niestety wiele brakuje do świetnej klapki znanej z Z30 czy Q10, ale to z założenia były telefony z wyższej półki, podczas gdy Leap debiutuje z ceną 275$.

IMG_9307

 

Niestety wymiary najnowszego telefonu od BlackBerry pozostawiają wiele do życzenia. Telefon jest długi, szeroki, a przede wszystkim dość gruby. Zarówno Z3, jak i Z30 są od Leap'a chudsze i krótsze, a przy takich samych rozmiarach ekranów myślę, że zmniejszenie gabarytów zostałoby pozytywnie odebrane, a tymczasem pokaźne ramki uroku w Leap nie dodają.
IMG_9309

 

Ekran HD w zasadzie nie wyróżnia się niczym szczególnym względem innych telefonów. Zastosowana technologia IPS LCD zapewnia dobre kąty widzenia, ale odniosłem wrażenie (być może mylne), że wyświetlacz z Passporta był jednak jaśniejszy.
IMG_9300 Jak to mówią- nie należy oceniać książki po okładce- dlatego biorąc pod uwagę wnętrze Leap prezentuje się w niemal identycznie jak półtora-roczny model Z30. Jak dobrze wiemy jest to więc w zupełności wystarczająca konfiguracja by zapewnić w pełni płynne działanie systemu BlackBerry 10, ale oczywiście w przypadku lepszych podzespołów nie byłoby na co narzekać. Na pochwałę z pewnością zasługuje bateria, której pojemność 2800 mAh powinna pozwolić na nawet 25 godzin rozmów. Jak na nowe BlackBerry za ok 1000zł jest to bardzo dobry wynik i tym firma powinna przykuć uwagę potencjalnych odbiorców.
IMG_9289

Na koniec króki filmik pokazujący jak Leap prezentuje się w praktyce:

Podsumowując pierwsze wrażenia z Leap: jest to bardzo przyjemny telefon, wykonany adekwatnie do swojej ceny i każdy jego nabywca powinien być zadowolony z płynności i możliwości systemu BlackBerry 10.3.1. Telefon w niskiej cenie stanie się idealnym następcą dla użytkowników Z10 i Z3, ale już dla posiadacza Z30 wymiana na nowszy model nie ma najmniejszego sensu. Mam nadzieję, że już wkrótce trafi do Polski i będziemy mieć okazję dłużej go przetestować.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie