BlackBerry nie przestanie produkować smartfonów

BlackBerry nie przestanie produkować smartfonów

Tymczasowy CEO BlackBerry, John S. Chen, oficjalnie potwierdził, że prowadzona przez niego firma nie planuje w żadnym wypadku zrezygnować z dalszej produkcji smartfonów.

W momencie mianowania John S. Chen na stanowisko prezesa BlackBerry media sugerowały, że doświadczony w branży oprogramowania korporacyjnego Chen może spróbować skupić działania firmy na rozwiązaniach programowych, takich jak chociażby oferowany obecnie BES10. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że to właśnie dział produkcji urządzeń mobilnych przynosi obecnie największe straty, które tylko w niewielkim stopniu udaje się zniwelować dzięki przychodom z tytułu świadczonych usług bezprzewodowych.

Niektóre rzeczy pozostaną więc bez zmian, jednak zdecydowana większość będzie się musiała im poddać. CEO BlackBerry planuje w najbliższym czasie kolejne zmiany personalna na najwyższych szczeblach korporacyjnej drabiny, wliczając w to zarówno zwolnienia, jak i awanse dotychczasowych pracowników. Przewiduje przy tym, że wyjście BB na prostą może zając nawet sześć kwartałów.

via: mobilesyrup

źródło: reuters

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie