BlackBerry: OS 10.2.1 bez wsparcia dla Google Play

BlackBerry: OS 10.2.1 bez wsparcia dla Google Play

Nie musieliśmy długo czekać na zajęcie przez BlackBerry oficjalnego stanowiska w kwestii zaoferowania wsparcia dla oficjalnego sklep z aplikacjami dla Androida w nadchodzącej odsłonie systemu operacyjnego BlackBerry 10.

Jak można się było domyślić, kanadyjska firma nie planuje w żadnym wypadku zaoferować dostępu do Google Play, zaznaczając jednocześnie, że BlackBerry World jest i pozostanie głównym źródłem oprogramowania dla BlackBerry 10. Kanadyjczycy obiecują jednak w dalszym ciągu wspierać i rozwijać wszystkie narzędzia, które umożliwiają tworzenie aplikacji dla tego systemu operacyjnego.

Co najważniejsze, w żadnym miejscu nie zostały wykluczone pozostałe informacje, które w ostatnim czasie przedostały się do internetu. Możliwe więc, że Android Runtime dla BlackBerry 10 czekają w najbliższej przyszłości naprawdę spore zmiany, które powinny przypaść do gustu zarówno użytkownikom, jak i programistom. O nich jednak dowiemy się oficjalnie najprawdopodobniej dopiero za kilka tygodni, kiedy zaprezentowany zostanie OS 10.2.1. Do tego czasu pozostaje nam cierpliwie czekać i zastanawiać się, w jaki sposób BlackBerry może starać się rozbudować swój ekosystem...

via: n4bb

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie