BlackBerry OS 10.2.1 oficjalnie dostępny

BlackBerry OS 10.2.1 oficjalnie dostępny

Od dłuższego czasu trwały testy kolejnej aktualizacji systemu dla smartfonów BlackBerry i do sieci przedostawały się nieoficjalne kompilacje. Dzisiaj jednak kanadyjski producent oficjalnie ogłosił zakończenie testów i rozpoczęcie udostępniania nowej wersji BB10, o czym pisze portal  CrackBerry .

Wbrew numerkowi 10.2.1 sugerującymi niewiele zmian (ostatnią wersją był BB 10.2), jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim można już bez problemu instalować aplikacje dla Androida w postaci paczek APK bezpośrednio z menadżera plików czy przeglądarki. Nie trzeba już bawić się w konwersje i instalowanie poprzez konsolę przez kabel USB.

Dodano również obsługę radia FM dla urządzeń, które je posiadają (Q10, Q5 i Z30), wsparcie dla technologii Wi-Fi Driect oraz Miracast, możliwość ustawienia hasła obrazkowego i kilka nowych przełączników w menu wysuwanym z góry ekranu. Odświeżono także ekran blokady i ulepszono BlackBerry Hub. To jednak tylko kilka wybranych nowości, pełną listę zmian możecie znaleźć  tutaj .

Niestety, za wypuszczanie aktualizacji odpowiadają operatorzy, więc możliwe że trochę czasu upłynie zanim będziecie mogli się cieszyć nową wersją systemu (ale nie jest tak źle, telekomy w USA do tej pory nie zdołały nawet wersji 10.2).

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Smuteczek
80.50.83.* 2014-01-30 10:19
Witam

Mi wczoraj pokazało aktualizacje. Na razie zauważyłem inne menu górne.