Kto by pomyślał, że po flagowym Z30, który nie wnosił zbyt wielkich zmian względem poprzednich modeli, zobaczymy model BlackBerry, który specyfikacją nie będzie odbiegał od konkurencji. Szczególnie kamera, która w BlackBerry 10 mimo dobrej jakości była krytykowana, teraz doczeka się znacznym ulepszeniom.

 

Portal Berryflow podał, że Passport rzeczywiście będzie obsługiwał możliwość nagrywania w rozdzielczości Ultra HD (4K) z 30kl/s. Ciekawsze jest jednak to, że 1080p (FullHD) można nagrywać w 60 kl/s., czyli spokojnie będziemy mieć tryb slow motion przy najwyższej jakości. Funkcja ta ponoć ma zostać odblokowana przy okazji aktualizacji do 10.3.1, a więc wraz z pierwszą aktualizacją dla Passport'a.

 

Osobiście uważam, że nagrywanie w rozdzielczości 4K jest zbędne, ale oczywiście zawsze miło mieć taką opcje. Wolę jednak nie wiedzieć jaki dysk SSD trzeba posiadać, żeby móc spokojnie przechowywać i odtwarzać takie filmy. Pozostało tylko pytanie- jakie są jeszcze możliwości tak mocnego procesora jak Snapdragon 800?

Dajcie znać co myślicie o nagrywaniu 4K w telefonach i czy regularnie będziecie z tego korzystać.