BlackBerry postanawia, że 2016 to rok dla Androida

BlackBerry postanawia, że 2016 to rok dla Androida

Niestety, ale oficjalnie zostało potwierdzone, że w 2016 roku nie zobaczymy telefonu z systemem BlackBerry10... CEO John Chen podczas targów CES 2016 wraz z zapowiedzią PRIVa u amerykańskich operatorów oświadczył, że w bieżącym roku pojawią się najprawdopodobniej 2 telefony i oba napędzane będą systemem od Google.

Bardzo szkoda, że tak świetny system został zepchnięty kompletnie do marginesu, szczególnie, że BlackBerry mogło dalej się skupiać na rozwoju i optymalizacji swoich rozwiązań pod Androida, ale przy okazji też oddelegować jeden zespół, który zająłby się rozwojem tego nad czym Kanadyjczycy poświęcili blisko 5 lat.

Odnośnie przyjęcia PRIVa na rynku, Chen oświadczył: "Jak narazie jest dobrze. Jestem ostrożnie optymistyczny". CEO podkreślił, że PRIV zaczął powoli, ale już wkrótce pojawi się na 31 rynkach, a wraz z czasem obniży się też jego cena, więc zwiększy dostępność.

Oczywiście BlackBerry wciąż będzie sprzedawać starsze urządzenia z systemem BB10, ale niczego więcej nie należy się spodziewać i choć oficjalnie nie jest to kompletnie porzucenie wsparcia to docelowo niestety do tego to prowadzi. Na pocieszenie BlackBerry robi wszystko aby w Androidzie poczuć się jak w domu i jeśli dopracują HUBa i przeniosą jeszcze kilka aplikacji- system od Google może okazać się naturalnym krokiem naprzód.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie