BlackBerry pozywa Typo za projekt klawiatury dla iPhone'a

BlackBerry pozywa Typo za projekt klawiatury dla iPhone'a

Niezbyt długo nacieszył się Typo, producent "innowacyjnej" klawiatury dla iPhone'a, z milionowej dotacji Ryana Seacresta. Z dość oczywistych powodów projektem zainteresował się dział prawny BlackBerry, czego efektem jest dzisiejszy pozew o naruszenie własności intelektualnej.

Steve Zipperstein, CLO kanadyjskiej firmy stwierdził wprost, że produkt Typo jest od podstaw bezczelną kopią legendarnej klawiatury QWERTY stosowanej przez BlackBerry i firma zamierza za wszelką cenę bronić swojej własności. Co ciekawe, Zippersten zapowiedział, że firma "nie ma nic przeciwko wprowadzeniu klawiatury BlackBerry do innych urządzeń", ale musi odbywać się to za zgodą jej twórców i odpowiednią rekompensatą finansową.

Już na pierwszy rzut oka trudno jest nie zauważyć, że "inspiracja" klawiaturą z Q10 przekroczyła w tym przypadku granice przyzwoitości, nie wspominając nawet o tym, że tego typu produkty powstają od lat i wszystkie poniosły druzgocące porażki. Tak samo będzie najprawdopodobniej i tym razem z jednego prostego powodu - taki dodatek nie ma większego sensu, a w formie zaprezentowanej przez Typo jest go całkowicie pozbawiony.

via: berryreview

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie