BlackBerry przybliża nam funkcje aparatu w BlackBerry Classic

BlackBerry przybliża nam funkcje aparatu w BlackBerry Classic

Premiera nowego modelu BlackBerry, który nawiązuje do starszych, klasycznych Boldów czy serii Curve zostanie zaprezentowany 17 grudnia. Classic, bo oczywiście o nim mowa, będzie posiadać jako pierwszy najnowszy OS numerowany jako 10.3.1, a pozostałe starsze modele z BB10 będą musiały chwilę poczekać. Na oficjalnym blogu BlackBerry możemy znaleźć kilka punktów przybliżających nam możliwości aparatu jakie będziemy mieli w najnowszej odsłonie systemu. Osoby, które używają leaków 10.3.1 znają już te funkcje, ale dla pozostałej części mogą być to nowości.

Panorama:

Od teraz robienie pięknych, szerokich, panoramicznych zdjęć będzie łatwe i intuicyjne na BlackBerry Classic. Po aktywacji trybu panorama możesz zwiększyć zasięg zdjęcia w obie strony w jednej linii. Jest to idealne rozwiązanie do montażu szerszego widoku lub krajobrazu w jednym ujęciu automatycznie i płynnie połączonym w całość.

Time Shift offline:

Uchwycenie idealnego momentu nigdy nie było łatwiejsze. Dzięki trybowi Time Shift znanego z poprzednich wersji mogliśmy wybrać, które zdjęcie jest najlepsze. Teraz otrzymamy ten tryb w wersji offline, dzięki której zapisane zostaną wszystkie zdjęcia do późniejszej edycji.

Licznik:

Dzięki temu autoportrety powinny być dużo łatwiejsze i nikogo na zdjęciu nie powinno zabraknąć. Możemy ustawić czas po jakim aparat ma wykonać zdjęcie. W posiadanym przeze mnie leaku mam do wyboru 3 lub 10 sekund.

HDR:

Osoby przesiadające się np. z Bold 9900 powinny docenić korzyści związane z HDR. Technologia ta wykonuje kilka ekspozycji tego samego kadru dzięki czemu pozwala ona otrzymać obraz sceny charakteryzującą się dużą rozpiętością tonalną. Można dzięki temu uzyskać ciekawe zdjęcia mimo np. słabego oświetlenia.

Seria:

W sytuacji kiedy chcesz uchwycić najlepszy moment, ale nie wiesz dokładnie kiedy to się stanie, możesz wykorzystać tryb zdjęć seryjnych. Dzięki temu zrobisz wiele zdjęć aż trafisz na odpowiedni moment, pozostałe zdjęcia po selekcji możesz później usunąć.

Przycisk migawki:

BlackBerry Classic dzięki fizycznej klawiaturze, klawiszom funkcyjnym i dotykowemu ekranu jest wygodnym urządzeniem do robienia zdjęć. Zdjęcia można robić za pomocą gładzika, spacji, klawisza wyciszenia lub dotknięcia ikony na ekranie dotykowym. Nie powinno być problemu podczas obsługi aparatu jedną ręką.

Pomimo tego, że według Kanadyjczyków modele BlackBerry są dedykowane głownie dla profesjonalistów, dobrze, że nie zapomnieli o osobach, które używają również w inny sposób swoich jeżynek i rozwijają też funkcje aparatu.
BBNews
Czytaj także
Polecane galerie