BlackBerry Q20 w sklepach we wrześniu lub październiku

BlackBerry Q20 w sklepach we wrześniu lub październiku

Najwcześniej za pół roku użytkownicy BlackBerry chcący skorzystać z TrackPada i klawiszy funkcyjnych w smartfonach z OS 10 będą mogli udać się do sklepu po model Q20.

Taką przybliżoną datę premiery nowego urządzenia z serii Q podał wczoraj podczas jednego z wywiadów John Chen, CEO kanadyjskiej korporacji. Niestety nie zdecydował się przy tym na ujawnienie żadnych dodatkowych informacji związanych z Q20, w związku z czym nadal pozostajemy z praktycznie całkowitym brakiem informacji na jego temat. Pewny jak do tej pory jest jedynie fakt, że telefon wyposażony zostanie w większy ekran o przekątnej 3,5âł i rozdzielczości takiej samej, jak w Q10. Oprócz tego na pokładzie odnajdziemy pełną klawiaturę QWERTY, a także TrackPad i klawisze funkcyjne, choć nie wiadomo jeszcze czy będą one obecne w dokładnie takiej samej formie, jak np. w 9900, czy też BlackBerry spróbuje nas czymś zaskoczyć.

Powodem tak odległej premiery są trwające obecnie prace nad modyfikacją interfejsu użytkownika BlackBerry 10, tak aby umożliwiał on jak najlepsze wrażenia z korzystania z urządzenia wyposażonego jednocześnie w ekran dotykowy i TrackPad. Możemy więc spodziewać się, że w końcu OS 10 na telefonie z QWERTY nie będzie po prostu przeskalowaną wersją znaną z większych wyświetlaczy.

via: bbvietnam / bbe

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie