BlackBerry Rio ostatecznie zaprezentowany zostanie jako Leap

BlackBerry Rio ostatecznie zaprezentowany zostanie jako Leap

O klasyfikowanym jako Z20 modelu Rio mogliśmy przeczytać już wcześniej . Najnowsze źródła donoszą jednak, że Rio zostanie nam zaprezentowany pod nazwą BlackBerry Leap (czyli Skok) zgodnie z dokumentacją odnalezioną w plikach systemowych.

Leap zapowiada się jako niskobudżetowy, 5-calowy smartphone, który wyposażony będzie w starsze podzespoły w zamian za wydajną baterię i niską cenę.

Zapewne większość osób pomyśli, że w 2015 model ten nie będzie miał sensu, a jednak Z3 wg zapewnień BlackBerry sprzedawał się zaskakująco dobrze. Nie bez powodu u nas niesamowitą popularność zdobyła Lumia 520 stanowiąca większość sprzedawanych modeli z systemem Windows Phone 8.

W końcu każdy lubi niskie rachunki, a Leap dodany za 1zł w abonamencie 59zł może stanowić atrakcyjny kąsek dla wielu osób nawet w Polsce. Szczególnie, że u naszych operatorów na szerszą skalę nie ma dostępnego żadnego modelu BlackBerry, a Z3 w Play było zapewne tylko kilkadziesiąt sztuk.

Pytanie tylko czy model ten będzie kierowany jako Z3 na rynki zachodnie, czy tylko następca niskobudżetowego dotykowca na rynki wschodzące.

LargeHub

Co ciekawe Leap zapowiada się jako trzeci już model BlackBerry, który nie będzie należał do serii oznaczonej literą i numerem. Po Passport i Classic wiemy, że John Chen nie chciał żeby tych modeli nazywać Q50 czy Q20, więc unikalna i chwytliwa nazwa zapowiada się ciekawiej jak po prostu kolejny telefon w serii. Po nazwie Bold, Curve czy Torch ciężko było nam się przekonać do nazw Z10, Q10, Q5 itd. Teraz z kolei wygląda na to, że musimy z powrotem przyzwyczajać się do powstania charakterystycznej nazwy konkretnego modelu, a nie kolejnego ânumerku'.

Dajcie znać co o tym myślicie i czy wolicie dotychczasowe nazwy BB10, czy nowoczesne podejście jak Passport, Classic czy Leap!

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie