BlackBerry rozpoczyna testy BBM dla Windows Phone

BlackBerry rozpoczyna testy BBM dla Windows Phone

Jak  informowaliśmy  w lutym tego roku, firma BlackBerry ogłosiła plany udostępnienia swojego komunikatora BBM dla urządzeń z mobilnymi okienkami. Wówczas planowanym terminem było lato. Już od kilku tygodni kalendarzowe lato trwa, a kanadyjska firma dopiero ogłosiła zapisy do testów swojego programu oraz pokazała pierwsze zrzuty ekranu, o czym twórcy poinformowali na  oficjalnym blogu .
 
   
 
Jak widać na obrazkach, jest to pierwsza wersja BBM, w której twórcy zdecydowali się na wykorzystanie natywnego interfejsu zamiast kopiować prawie co do piksela wygląd komunikatora z systemu BB10. Aktualna beta oferuje użytkownikom jedynie podstawowe opcje, do których na początku ograniczone były też aplikacje dla Androida czy iOS. Dostępne są więc rozmowy tekstowe, przesyłanie obrazków, wiadomości głosowych czy lokalizacji. Można też łączyć się z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach przy pomocy grup.

Brakuje za to bardziej rozbudowanego udostępniania lokalizacji przy pomocy usługi Glympse, rozmów głosowych czy wsparcia dla kanałów i naklejek. Funkcje te mają pojawić się dopiero za kilka miesięcy (w wypadku wersji dla iOS i Androida funkcje te pojawiły się mniej więcej po trzech miesiącach od premiery pierwszych wersji).

Jeśli jesteście zainteresowani przetestowaniem komunikatora BBM w wersji dla mobilnych okienek i będziecie zgłaszać błędy czy wypełniać ankiety, to chęć uczestnictwa w testach możecie na  tej stronie . Niestety, nie podano kiedy planowane udostępnienie programu wszystkim zainteresowanym.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie