BlackBerry rozważa stworzenie kolejnego tabletu, ale jeszcze nie teraz

BlackBerry rozważa stworzenie kolejnego tabletu, ale jeszcze nie teraz

Pomimo niezbyt dobrych wspomnień związanych z nieszczególnie udaną karierą tabletu BlackBerry PlayBook, nowy zarząd kanadyjskiej firmy nie porzuca myśli o produkcji nowego tabletu.

Francois Mahieu, w rozmowie z serwisem Pocket-Link , udzielił twierdzącej odpowiedzi na pytanie czy BlackBerry rozważa powrót na rynek tabletów. Szybko jednak dodał, że nie stanie się to w najbliższej przyszłości, przez którą należy rozumieć nadchodzące miesiące. Nie ukrywał jednak, że jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie BlackBerry zdecyduje się na wprowadzenie następcy swojego debiutanckiego tabletu.

Poprzednia próba wywalczenia swojego miejsca na rynku tego typu urządzeń nie skończyła się dla firmy zbyt dobrze. Choć sprzedaż w początkowych miesiącach po premierze nie była zła, niedotrzymanie terminów i obietnic, a na końcu wycofanie się z pomysłu aktualizacji tabletu do BlackBerry 10 sprawiła, że klienci zniechęcili się do PB lub trzymali się od niego z daleka.

Jeszcze w czasach zanim BlackBerry PlayBook okazał się z finansowego punktu widzenia niewypałem, BlackBerry rozważało wprowadzenie na rynek jego 10-calowego odpowiednika. Ostatecznie jednak prace nad nim zostały zarzucone, nawet pomimo stworzenia kilku prototypów, a za rządów Thorstena Heinsa nie mogliśmy liczyć na wznowienie tego projektu - jego zdaniem tablety w obecnej formie znikną w ciągu najbliższych kilku lat.
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie