BlackBerry rozważa wprowadzenie płatnej opcji zmiany PIN w BBM

BlackBerry rozważa wprowadzenie płatnej opcji zmiany PIN w BBM

Dotychczasowy sposób adresowania wiadomości BBM nie dla wszystkich jest rozwiązaniem idealnym. Dla jednych jest wprawdzie doskonałą metodą na zachowanie numeru telefonu w tajemnicy (w przeciwieństwie np. do WA), natomiast dla innych jest niepotrzebny i trudny do zapamiętania. Możliwe jednak, że za jakiś czas ulegnie to zmianie.

BlackBerry rozesłało dziś do wybranych użytkowników ankietę, w ramach której sprawdza, czy i ewentualnie jak dużo byliby oni w stanie zapłacić za możliwość stworzenia całkowicie indywidualnego "numeru" PIN, mogącego składać się z liter oraz cyfr. Pod ocenę oddany został zarówno pomysł jednorazowej opłaty, jak i opłaty w modelu subskrypcyjnym. Nie padły natomiast żadne proponowane kwoty - to użytkownicy mają zaproponować ile byliby w stanie zapłacić za taką usługę.

I o ile dla zwykłego użytkownika takie rozwiązanie nie ma raczej większego znaczenia, o tyle w przypadku firm lub organizacji oferujących opcję kontaktu przez BBM lub Kanały BBM, byłaby to niezwykle atrakcyjna oferta. Zamiast podawać klientom losowego ciągu znaków i cyfr, wystarczyłoby np. podać nazwę firmy, która wprowadzona do BBM prowadziłaby nas dokładnie tam, gdzie trzeba.

Czy taka opcja ostatecznie pojawi się w BBM czy nie, w dużej mierze zależy prawdopodobnie od wyników badań przeprowadzanych obecnie przez BlackBerry.

via: n4bb

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie