BlackBerry to wciąż symbol bezpieczeństwa

BlackBerry to wciąż symbol bezpieczeństwa

W obecnych czasach BlackBerry postrzegane jest jako niszowa marka. Świat zdominowały telefony z Androidem i iOS. Okazuje się jednak, że BlackBerry nie jest wcale takie złe.

Co roku w Davos, w Szwajcarii, odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne. W jednym miejscu zgromadzeni są: politycy, dziennikarze ekonomiczni oraz najwięksi przedstawiciele banków. W tym roku, oprócz zagadnień dotyczących sytuacji ekonomicznej świata i sytuacji geopolitycznej na Ukrainie, mamy również temat związany z BlackBerry. Dziennikarz UK Business Insider - Jim Edwards zauważył ciekawą sytuację, mianowicie wielu przedstawicieli zgromadzonych na konferencji w Davos posługiwała się dwoma urządzeniami- iPhonem a także... BlackBerry.

Jim, w swoim wywiadzie przytacza wypowiedź jednego z przedstawicieli Banku z USA, który mówi: "firma nadal preferuje, aby jej pracownicy używali urządzeń spod znaku BlackBerry, gdyż są bezpieczniejsze niż iPhone czy też Android". Jeżyny używa również Kanclerz UK- George Osborne. Wszyscy zgromadzeni w Davos podkreślają: "potrzebne jest urządzenie z fizyczną klawiaturą". Stwierdzenie to bardzo dobrze potwierdza reklamę BlackBerry: "Narzędzie, nie zabawka" ("Tool, not toy" - przyp. red.).

Przekaz jest bardzo prosty: tak, mamy najnowsze drogie "dziecko" Apple'a, które jest pożądane przez wszystkich. Niestety nie ma klawiatury, która pozwoliłaby nam w pełni komunikować się ze współpracownikami pisząc długie maile i notatki. Nie da się ukryć, że do pracy potrzebujemy czegoś z "prawdziwą klawiaturą". I tu naprzeciw naszym oczekiwaniom staje marka BlackBerry, oferując nam najlepszą i najbardziej funkcjonalną klawiaturę QWERTY w smartfonach.

Ciekawostką jest, że większość Departamentów IT dużych korporacji wymaga, aby pracownicy posiadali BlackBerry. Powód jest jeden: bezpieczeństwo danych.

Końcowe spostrzeżenie dziennikarza jest następujące: "zdecydowanym zwycięzcą wśród smartfonów w Davos 2015 jest iPhone. Na drugim miejscu jest Samsung Galaxy S5. Nie zapominajmy jednak o tym, że BlackBerry jest wszędzie."

Podsumowując: w świecie wielkiego biznesu, gdzie bezpieczeństwo danych firmowych jest bardzo ważne, BlackBerry jest niekwestionowanym liderem. I mimo nieprzychylnych opinii ze strony mediów Kanadyjska firma nie wypada aż tak źle.

 

Źródło: UKBusinessInsider / BlackBerryInside
BBNews
Czytaj także
Polecane galerie