BlackBerry z dwoma ekranami? Mogła być na to szansa

BlackBerry z dwoma ekranami? Mogła być na to szansa

Dwuekranowe smartfony ani tablety nigdy nie zawojowały rynku, co najwyraźniej nie przeszkadzało jednak BlackBerry w opracowywaniu projektu telefonu oferującego użytkownikowi właśnie dwa wyświetlacze.

Tego typu urządzenie znalazło się w złożonym dziś wniosku patentowym numer 20130057479, w którym szczegółowo opisano rozwiązanie pozwalające na wyświetlanie oraz obsługę na dwóch ekranach dotykowych jednego smartfonu dwóch różnych obrazów z różnych lub z tej samej aplikacji. Dzięki temu użytkownik miałby mieć ułatwiony podgląd np. szczegółowych danych na temat spotkania, jednocześnie zachowując pełny wgląd w kalendarz na nadchodzący dzień lub tydzień.

qwerty1

W przypadku, kiedy chcielibyśmy skorzystać z klawiatury na takim telefonie, jej funkcję przejmowałby jeden z dotykowych wyświetlaczy, prezentując nam standardową (choć wirtualną) klawiaturę QWERTY. Opcja ta miałaby być dostępna również w trybie poziomym, przy czym użytkownik mógłby skorzystać z klawiatury zredukowanej (SureType) wyświetlanej na jednym ekranie lub klawiatury wyświetlanej na dole obydwu wyświetlaczy. qwer2

 

Oczywiście nic nie wskazuje na to, że taki smartfon kiedykolwiek trafi do produkcji i najprawdopodobniej dołączy do obszernej kolekcji niezwykle interesujących, ale przy tym niezbyt praktycznych pomysłów chronionych prawem patentowym.

via: nerdberry , engadget

źródło: USPTO

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie