BlackBerry Z3 ze wsparciem dla kart microSD

BlackBerry Z3 ze wsparciem dla kart microSD

Przy projektowaniu tańszych smartfonów producenci często świadomie rezygnują z niektórych teoretycznie obowiązkowych elementów - czy to z oszczędności czy w ramach próby zachęcenia klientów do zakupu droższego urządzenia. Na szczęście jeśli chodzi o Z3 nie zabraknie w nim jednego z ważniejszych złącz - złącz na kartę microSD.

Zgodnie z przewidywaną specyfikacją, smartfon ten zostanie wyposażony bowiem w zaledwie 8 GB pamięci multimedialnej, co po odjęciu przestrzeni zajmowanej przez system operacyjny i podstawowe aplikacje da w rezultacie dość skromny rezultat. Wszyscy zainteresowani będą jednak mogli poprawić ten wynik, korzystając ze standardowej karty microSD. W przypadku Z3 obsługiwany rozmiar ma być ograniczony do 32 GB, choć nie wiadomo czy docelowo nie będą wspierane także pojemniejsze nośniki.

Z3_slots

 

Z drugiej strony potwierdza się natomiast fakt, że Z3 nie będzie posiadać wymiennej baterii. Zarówno kartę SIM jak i SD będziemy więc wkładać podobnie jak w Q5, gdzie odpowiednie złącza ukryte są pod specjalną zaślepką.

via: bbin.in

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie