CaastMe - ciekawy sposób na przesyłanie linków do komputera

CaastMe - ciekawy sposób na przesyłanie linków do komputera

Zdarzyło Wam się, że mieliście na telefonie lub tablecie stronę czy link, które chcieliście szybko otworzyć na komputerze czy urządzeniu mobilnym innej osoby? Jeśli tak, to aplikacja CaastMe może Wam się przydać. Służy ona do przesyłania między urządzeniami stron bez potrzeby żadnej rejestracji czy instalowania dodatkowego oprogramowania.
 
 
Jak można przeczytać na łamach serwisu  Android Police , stroną odbierającą może być dowolne urządzenie z przeglądarką internetową. Program bowiem działa przy pomocy kodów QR, choć odwrotnie niż w tradycyjnych zastosowaniach. Otóż odbiorca otwiera u siebie stronę  caast.me  z wygenerowanym indywidualnym kodem QR. Nadawca go skanuje w aplikacji na swoim telefonie czy tablecie, po czym adres zostaje przekierowany do przesłanej witryny.

Trzeba przyznać, że jest to całkiem pomysłowe rozwiązanie. Przy czym przydaje się tylko, gdy jesteśmy obok osoby, której chcemy wysłać link. Na odległość to niestety nie zadziała (no chyba, że ktoś nam wyśle screen swojego kodu QR). Może się jednak przydać, np. na komputerach w pracy czy na uczelni.

CaastMe możecie pobrać za darmo z  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie