CarPlay da się uruchomić bez podłączania do kompatybilnego auta

CarPlay da się uruchomić bez podłączania do kompatybilnego auta

Jak być może wiecie, Apple jakiś czas temu pokazało funkcję CarPlay wbudowaną w iOS, która po podłączeniu do komputera pokładowego w odpowiednim samochodzie wyświetla na jego ekranie uproszczony interfejs pozwalający na wykonanie podstawowych czynności (np. uruchomienia nawigacji samochodowej, sterowaniu odtwarzaniem muzyki, etc.). Wadą tego pomysłu jest ograniczona liczba modeli aut kompatybilnych z CarPlay oraz ich cena.
 

Just hacking about with CarPlay...

Ein von Adam Bell (@insta_b3ll) gepostetes Video am Nov 11, 2014 at 5:51 PST

 
Rozwiązaniem mogłoby być wyświetlanie tego prostego interfejsu na samym telefonie przymocowanym w uchwycie samochodowym. Wówczas praktycznie każdy mógłby niewielkim kosztem (zakupu uchwytu) skorzystać z tej opcji. Do takiego wniosku doszedł Adam Bell tworzący modyfikacje dla odblokowanych urządzeń z iOS, o czym pisze serwis  iDownloadBlog . Postanowił on stworzyć aplikację uruchamiającą CarPlay jak gdyby był to kolejny program.

Wczesna wersja ma jeszcze wiele błędów i po wybraniu programu uruchamia jego zwykłą wersję (zamiast uproszczonej), co możecie zobaczyć na załączonym filmie. Ale jeśli autorowi uda się z nimi uporać, to może być bardzo ciekawa aplikacja. Postępy prac możecie śledzić w tym wątku na Reddicie. Jedyną wadą będzie konieczność jailbreaku, w celu skorzystania z tego rozwiązania.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie