CEO BlackBerry o rynku korporacyjnym: Jesteśmy najlepsi

CEO BlackBerry o rynku korporacyjnym: Jesteśmy najlepsi

W ostatnim czasie regularnie można przeczytać o niewielkich firmach, mających docelowo całkowicie wyprzeć BlackBerry z rynku korporacyjnych rozwiązań MDM i EMM. Do tej pory Kanadyjczycy nie odnosili się bezpośrednio do tych sugestii, jednak ostatecznie, w liście otwartym, John Chen zdecydował się skomentować obecną sytuację BB i plany w tej kwestii.

Przede wszystkim skomentował on niezbyt eleganckie praktyki, mające na celu wprowadzenie potencjalnych klientów w błąd, polegające na sugerowaniu, że BES jest w stanie obsłużyć tylko i wyłącznie urządzenia z BlackBerry OS, natomiast inni, niosący wybawienie, obsługują wszystkie dostępne na rynku platformy. Do tego często pojawiały się zarzuty związane z ceną BES, która miałaby znacznie przekraczać koszty związane z ofertą konkurencji.

Chen nazwał rzeczy krótko i po imieniu - to całkowita nieprawda.

W liście podano też, bez owijania w bawełnę, najważniejsze fakty dotyczące BlackBerry na rynku korporacyjnym i obecnej oferty:

  • Zgodnie z najbardziej wiarygodnymi badaniami, BlackBerry nadal posiada największą bazę użytkowników, jeśli chodzi o klientów korzystających z rozwiązań EMM
  • Rozwiązania oferowane przez BlackBerry zarządzają największą obecnie liczbą urządzeń
  • Rozwiązania oferowane przez BlackBerry są bezpieczniejsze niż konkurencji

Na koniec tymczasowy CEO zdecydował się na dość uszczypliwy komentarz skierowany w stronę tych, którzy w ostatnim czasie próbowali wypromować się kosztem BlackBerry i nieprawdziwych informacji na jego temat. Zasugerował, że w przeciwieństwie do małych, zbierających fundusze na istnienie dostawców rozwiązań MDM, prowadzona przez niego korporacja ma spory zapas gotówki i nie musi organizować regularnych zbiórek na utrzymanie się na powierzchni.

O kim mowa? Najprawdopodobniej chociażby o Good .

via: bizblog.blackberry

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie