CloudFiles, czyli klient Dropbox'a dla WM

CloudFiles, czyli klient Dropbox'a dla WM

Wreszcie doczekaliśmy się klienta usługi Dropbox dla naszych urządzeń z systemem Windows Mobile. Ponieważ autorzy usługi skupili się na kliencie dla systemu Android i nie potrafili powiedzieć kiedy, jeśli w ogóle, stworzyliby klienta dla mobilnego systemu Microsoftu, do pracy postanowiła zabrać się firma Ruttensoft. I tak powstał program CloudFiles, dzięki któremu możemy wreszcie cieszyć się z możliwości Dropboxa w naszym PDA.Co oferuje nam aplikacja? Oczywiście podstawowe możliwości jak przeglądanie zawartości naszego internetowego dysku, synchronizowanie wybranych plików z urządzeniem (tak jak w wypadku aplikacji dla iPhone'a, gdy chcemy mieć dostęp do danego pliku bez połączenia z internetem oznaczamy go jako ulubiony) oraz dodawanie nowych.
Tutaj zaczynają się różnice w stosunku do aplikacji dla iPhone'a wynikające z mniejszych ograniczeń Windows Mobile. Oprócz wysyłania zdjęć zrobionych wbudowanym aparatem możemy dodać każdy inny plik, a nawet cały folder. Jest też możliwość upublicznienia wybranego pliku lub katalogu lub dołączenia go do maila. Na dolnym pasku widnieje też ikona aparatu, która pozwala nam zrobić zdjęcie, które zostanie od razu wysłane na nasz internetowy dysk. CloudFiles posiada również prosty edytor, dzięki któremu możemy szybko edytować, np. pliki TXT.


 

Jedyną wadą aplikacji, jest moim zdaniem niezbyt ładny interfejs, ale można wybaczyć wersji beta. Mam nadzieję, ze autor zdąży go jeszcze dopracować.

Program można pobrać pod tym(http://www.ruttensoft.com/) adresem.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie