Co nowego w Manila 2.5.2011

Co nowego w Manila 2.5.2011

Niedawno pojawiły się informacje na temat kolejnych nowych zakładek, które pojawią się w interfejsie HTC Sense na Windows Mobile. Mowa m.in. o zakładce czytnika e-książek, który odnaleziono w wyciekłym ROMie dla HD2 (podobnie jak zakładkę dokumentów, wciąż oficjalnie nieudostępnioną).

 Redakcja PocketNow przygotowała film na ten temat.

 

 

 

 

 

 


Na XDA-Developers powstał już nawet specjalny program, który pozwala stworzyć nowy indeks książek (przydatne jeśli często dodajecie lub usuwacie nowe pozycje). Generuje on plik books.db, który wykorzystuje wspomniana zakładka do wyświetlania listy książek.


Pliki z książkami umieszczamy w My Documents\Reader\Books a okładki w My Documents\Reader\Images (lub na karcie pamięci w tych samych katalogach). Program ten wymaga bibliotek  .NET Compact Framework 3.5.

Dodatkowo w tej wersji interfejsu (Manila 2.5.2011) pojawiła się nowa opcja łatwej rearanżacji skrótów do aplikacji dostępnych na głównej zakładce, kontaktów na zakładce osób oraz linków na zakładce internetowej. Wystarczy przytrzymać palcem daną ikonę, aby następnie móc przerzucić ją w inne miejsce lub skasować - przeciągając poza ekran.


Ostatnia już zmiana to nowe pozycje w menu rozwijanym z zakładki poczty, gdzie teraz od razu kliknąć można ,,Delete, Reply" oraz ,,Forward", co niweluje konieczność ręcznego otwierania skrzynki odbiorczej i dopiero tam odszukiwania tych opcji.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie