Contacts+ - rozbudowany dialer oraz aplikacja kontaktów i SMSów w jednym

Contacts+ - rozbudowany dialer oraz aplikacja kontaktów i SMSów w jednym

Android jest znany z szerokich możliwości modyfikacji. Możemy zmienić praktycznie każdą aplikację domyślną, nawet programy SMSów czy telefonu. Dla pewnej grupy osób, te wbudowane w system są zbyt proste, innym nie podobają się te dostarczane przez producentów telefonów. Na co więc zmienić te aplikacje? Przykładowo na Contacts+, o której pisze portal  Lifehacker .
 
 
   

Program ma dosyć duże możliwości i jednocześnie wykorzystuje motyw Holo, więc może przypaść do gustu fanom czystego Androida. Contacts+ integruje w sobie funkcje trzech odrębnych  aplikacji - SMSów, telefonu i kontaktów. Dzięki temu w jednym miejscu mamy dostęp do wszystkich informacji -  z karty kontaktu szybko możemy przejść do rozmowy tekstowej z daną osobą czy wyświetlić listę wszystkich połączeń z nią. Oczywiście dla tradycjonalistów jest opcja utworzenia trzech osobnych skrótów na pulpicie, gdyby jednak woleli mieć do wszystkiego osobne ikonki.
 
  

Oprócz tego, aplikacja jest również zintegrowana z sieciami społecznościowymi - po zalogowaniu się do Facebooka, Google+, Twittera, Foursquare czy LinkedIn, możemy połączyć nasze kontakty z profilami znajomych w tych serwisach. Pozwala to nie tylko na synchronizację awatarów, ale również szybkie wyświetlanie ich wpisów, zdjęć czy informacji kontaktowych zgromadzonych we wspomnianych portalach. Twórcy zintegrowali swoje dzieło także z Mapami Google, dzięki czemu bez opuszczania aplikacji możemy zobaczyć na mapie gdzie osoba z naszych kontaktów mieszka czy pracuje (jeśli oczywiście wcześniej takie dane wpiszemy lub zostaną pobrane z portali społecznościowych).

Oczywiście można również korzystać tylko z wybranych funkcji programu (np. nie włączać integracji SMSów czy zastępowania domyślnego ekranu połączenia przychodzącego), jeśli w danym wypadku preferujemy dotychczas wykorzystywaną aplikację. Contacts+ jest też w większości przetłumaczony na język polski, więc nawet mniej zaawansowanym użytkownikom jego obsługa nie powinna sprawiać problemu. Dostępne są też trzy motywy kolorystyczne (jasny, ciemny i czarny, choć ten ostatni jest raczej ciemnym odcieniem szarego).

Aplikacja Contacts+ jest dostępna za darmo w  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie