CWM 6.0 udostępnione dla pierwszych urządzeń, spore zmiany w planach

CWM 6.0 udostępnione dla pierwszych urządzeń, spore zmiany w planach

Redaktorzy portalu Android Police piszą, że niedawno udostępniona została nowa wersja popularnego custom recovery - ClockworkMod 6.0. Wprowadza ona nowy formach kopii zapasowych oraz przyśpiesza proces ich tworzenia. Oprócz tego, dodana została obsługa kopii przyrostowych, co pozwoli użytkownikom na oszczędność miejsca w pamięci urządzenia (niezmienione pliki nie będą po prostu dodawane do nowych kopii, jeśli są już w poprzedniej).

Niestety, obecnie nowa wersja dostępna jest jedynie dla kilku urządzeń, między innymi Galaxy Nexusa. Plik z obrazem do instalacji można pobrać z tej strony . Autor CWM, Koushik Dutta zapowiedział także spore zmiany w kolejnych wersjach swojego recovery i programu ROM Manager.


W wypadku tego pierwszego postanowił skończyć z bazowaniem na kodzie recovery z projektu AOSP (Android Open Source Project) i w związku z tym przepisywaniem go po udostępnieniu każdego dużego wydania Androida. Pewne elementy (obsługa systemu plików, updater, itp.) nadal będą pochodzić z AOSP, ale reszta będzie już dziełem Koushika. Pozwoli mu to skupić się przede wszystkim na dopracowaniu dotykowego interfejsu CWM. Oprócz tego, chce on również zaprojektować od nowa UI aplikacji ROM Manager i dodać sekcję z płatnymi ROMami.

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie