CyanogenMod 11 zyskuje przydatną opcję

CyanogenMod 11 zyskuje przydatną opcję

Jak część z Was zapewne wie, w KitKacie inżynierowie z Google dodali opcję nagrywania filmów przedstawiających co się dzieje na ekranie naszego urządzenia. Niestety, nie postarali się o łatwy dostęp do niej - wszystko odbywa się poprzez ADB niczym kiedyś tworzenie zrzutów ekranu. Z pomocą przychodzi zespół odpowiedzialny za CyanogenModa, który właśnie udostępnił betę aplikacji CyanogenMod Screencast umożliwiającej nagrywanie filmów bezpośrednio na telefonie.

 

Program dodatkowo daje szybki dostęp do opcji pokazywania w zarejestrowanym materiale tapnięć i dołącza do filmu dźwięk z mikrofonu (możemy więc od razu dodać komentarz). Zainicjować nagrywanie możemy poprzez dotknięcie ikony programu lub kombinacją klawiszy Power + klawisz zwiększania głośności (screeny robimy podobnie, tylko zamiast drugiego przycisku wykorzystywany jest ten od przyciszania). Wszystko to widać na powyższym nagraniu z mojego Galaxy Nexusa.

Informację jak zainstalować betę znajdziecie we  wpisie Koushika Dutty  na Google+. Od razu informuję jednak, że musicie mieć zainstalowaną kompilację nightly CM11 z 9 grudnia lub nowszą.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie