CyanogenMod dodaje szyfrowanie SMSów

CyanogenMod dodaje szyfrowanie SMSów

Kilka miesięcy temu zespół odpowiedzialny za rozwój CyanogenModa zapowiedział dodanie do tej dystrybucji funkcji przesyłania szyfrowanych wiadomości pomiędzy użytkownikami. Wczoraj obietnica ta została spełniona, o czym informacja pojawiła się na  oficjalnym blogu . Możemy się z niego dowiedzieć, że rozwiązanie z CyanogenModa opiera się na open-source'owej technologii TextSecure. Aplikacje, które ją wspierają są już od jakiegoś czasu dostępne dla iOS i Androida.

  

Implementacja w CyanogenModzie ma jednak nad nimi zasadniczą przewagę - działa w sposób niezauważalny dla użytkownika. Wystarczy jedynie zarejestrować się w usłudze i to wszystko. Nie ma znaczenia z jakiej aplikacji od SMSów korzystamy i do kogo piszemy. Wszystko dzieje się w tle - jeśli dany numer jest w usłudze, to wiadomość zostanie zaszyfrowana i wysłana za jej pomocą. Jeśli nie, trafi do adresata jako zwykły SMS. Użytkownik nie musi się dzięki temu prawie niczym martwić (poza zachęcaniem znajomych do korzystania z tego rozwiązania w celu poprawy bezpieczeństwa).

Rejestracji można dokonać w sekcji Zabezpieczenia ustawień systemowych (odnośnik do formularza jest na samym dole). Opisywana funkcja jest dostępna w kompilacjach nightly CM 10.2 (począwszy od wczorajszej) i CM 11 (od dzisiejszej). 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie