Czat rysunkowy z aplikacją „Draw-n-chat”

Czat rysunkowy z aplikacją „Draw-n-chat”

 

Czat rysunkowy z aplikacją „Draw-n-chat”

Zagraj w kółko i krzyżyk z kolegą

Komunikowanie się za pomocą obrazków było znane od czasów prehistorycznych. Dziś zamiast ścian jaskini można wykorzystać telefon z Androidem oraz aplikację „Draw-n-chat”.

Tłumaczenie czegokolwiek przez telefon – mapy, wzoru czy jakiegokolwiek trudniejszego zagadnienia bywa często rzeczą niewykonalną. Wtedy nie pozostaje nic innego – spotkać się i dopiero wtedy wytłumaczyć wszystko po kolei. Jest jednak jeszcze jedna droga – zainstalowanie darmowej aplikacji „Draw-n-chat” - wystarczy, że posiadasz telefon wyposażony w popularnego Androida.

Aplikacja „Draw-n-chat” to tak naprawdę czat, który umożliwia dzielenie się w czasie rzeczywistym ze znajomymi rysunkami stworzonymi przez użytkownika na ekranie telefonu. Każdy, kto chce uczestniczyć w czacie musi mieć jedynie dostęp do sieci przez Wi-Fi lub moduł 3G. Jeśli rysunki okażą się mało wystarczające, można wysłać wiadomość ręcznie napisaną.

Program umożliwia ustawienie dowolnego tła – może być to zdjęcie lub zwykła, biała tablica. Jedną z opcji jest również zachowanie rysunku na telefonie, by później móc pochwalić się nim przed znajomymi swoją twórczością.

Do aplikacji logujemy się za pomocą numeru telefonu. Po zalogowaniu, program oferuje możliwość zaimportowania kontaktów z książki telefonicznej oraz wysłania zaproszeń do znajomych. Aby wiedzieć, który z użytkowników czatu narysował coś na ekranie, domyślnie każdemu z nich przypisany jest jeden kolor linii: czerwony bądź niebieski.

Aplikacja może służyć nie tylko do tłumaczenia trudnych zagadnień, ale i również do różnego rodzaju gier jak choćby kółko i krzyżyk. Na wszystkich użytkowników „Draw-n-chat” czyha jedno niebezpieczeństwo – każdy z nich może dysponować inną wielkością ekranu telefonu. Oczywiście najbardziej poszkodowana jest ta z mniejszym smartfonem, która może nie zobaczyć wszystkich rysunków kolegi.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie