Część grupy Ericsson - firma HyC oraz Telecinco wprowadzają relacje z rajdów Formuły 1 poprzez Mobile TV w Hiszpanii

Część grupy Ericsson - firma HyC oraz Telecinco wprowadzają relacje z rajdów Formuły 1 poprzez Mobile TV w Hiszpanii

Hiszpańscy fani Formuły 1 mogą oglądać tegoroczne rajdy na żywo w swoich telefonach komórkowych dzięki HyC - części grupy Ericsson w partnerstwie z Boomerang TV oraz hiszpańską siecią broadcastową Telecino. Usługa Mobile TV została wprowadzona w maju.

Na mocy umowy HyC dostarcza kompleksowe, skalowalne usługi włączając w to kodowanie źródłowe, redagowanie oraz transmisję. Umożliwia Boomerang TV oraz Telecinco nadawanie relacji z rajdów Formuły 1 abonentom mobilnym na żywo lub dzieki zaplanowanym powtórkom broadcast. HyC również dostarcza związane z tym usługi integracji systemów.


Streaming obrazu na żywo do abonentów jest kluczowym aspektem umowy. Widzowie mogą cieszyć się spersonalizowaną transmisją telewizyjną oraz wyborem pomiędzy streamingiem na żywo a pobieraniem wybranych fragmentów rajdu, które są nagrywane, archiwizowane, zarządzane i publikowane automatycznie w czasie rzeczywistym.

Manuel Villanueva, Content general manager w Telecinco, powiedział:" Oczekiwania klientów w stosunku do telewizji mobilnej rosną wraz z rozwojem technologii. Dzięki umowie z firmą HyC, możemy zaoferować naszym klientom bogatsze doświadczenia z korzystania ze spersonalizowanych oraz interaktywnych usług."

Ingemar Naeve, Prezes Ericsson Iberia, powiedział: "Wprowadzenie transmisji z rajdów Formuły 1 poprzez mobilną telewizję oznacza ważny krok dla firmy Ericsson. Potwierdza to naszą pozycję jako kluczowego gracza na arenie multimediów, wspieraną przez duże możliwości integracji systemów. Osiągnięcie to potwierdza nasze możliwości w udostępnianiu dynamicznych treści oraz dostarczaniu kompleksowych rozwiązań, wspieranych przez firmy przejęte ostatnio przez Ericsson, takie jak HyC."
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie