Czy to koniec ClockworkMod Recovery?

Czy to koniec ClockworkMod Recovery?

Jeśli jesteście fanami wgrywania na urządzenia z Androidem nieoficjalnych ROMów, to zapewne kojarzycie nazwę ClockworkMod Recovery (lub w skrócie CWM Recovery). Swego czasu było to chyba najpopularniejsze recovery. Ostatnio jednak jego rozwój znacząco zwolnił, przestały się też pojawiać kompilacje wersji Touch. Teraz okazuje się, że najprawdopodobniej CWM zostało ostatecznie uśmiercone.
 
Pliki źródłowe podstawowej wersji CWM (bez dodatków wspieranych praktycznie tylko przez ROM Managera) były dotychczas dostępne w repozytoriach CyanogenModa i były niejako powiązane z aktualną wersję tej dystrybucji. Jednak wraz z nadejściem dwunastego wydania, sytuacja ta uległa zmianie - w jej repozytoriach kod źródłowy CWM został zastąpiony przez proste recovery z logo CyanogenModa. Zauważyli to użytkownicy  forum xda-developers .
 
Jak widać na powyższym obrazku (udostępnionym przez jednego z użytkowników xda-developers), obsługuje ono jedynie instalowanie ROMu oraz formatowanie partycji (z danymi, cache i pamięci wbudowanej). Nie ma opcji zmiany systemów plików, montowania partycji i wielu innych funkcji znanych z innych custom recovery. Osobom potrzebującym czegoś więcej zostało już więc tylko TWRP, ponieważ PhilZ Touch recovery bazujące na CWM także nie jest już rozwijane.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie