Dimple pozwala dodać do naszego urządzenia fizyczne przyciski

Dimple pozwala dodać do naszego urządzenia fizyczne przyciski

W ostatnich latach możemy zaobserwować trend likwidacji przycisków fizycznych w smartfonach. Niegdyś mieliśmy tzw. soft keys pełniące różne funkcje w zależności od aktualnej zawartości ekranu, przyciski odbierania i odrzucania połączenia czy klawisze kierunkowe. Obecnie producenci starają się to wszystko wyeliminować i ograniczyć do niezbędnego minimum (klawisze głośności i przycisk zasilania). Choć przy wybudzaniu urządzeń gestami nawet i ten zestaw może niedługo się zmniejszyć.
 
 
Ciągle jednak są osoby, które chciałby mieć  kilka przycisków fizycznych, najlepiej konfigurowalnych. Właśnie dla nich powstał projekt Dimple, o którym pisze serwis  Android Police . Jest to w uproszczeniu "nalepka" z czterema przyciskami fizycznymi, która komunikuje się z urządzeniem przy pomocy NFC (dzięki temu dodatek ten jest bardzo mały i nie wymaga własnego zasilania). Ich konfiguracja będzie obywać się za pomocą specjalnej aplikacji, ale producent chce udostępnić też SDK, więc inni programiści również będą mogli zintegrować swoje oprogramowanie z Dimple (np. twórcy custom ROMów).

Dimple ma kosztować 25-27$ (około 70-80 zł) i zacznie być wysyłany do nabywców w sierpniu tego roku. Aktualnie jest w trakcie kampanii w serwisie crowdfundingowym  Indiegogo i raczej bez problemu zbierze wymaganą kwotę (zostało już jedynie jakieś 13 000 $ z wymaganych 43 000 $, a został jeszcze ponad miesiąc). Warto jednak wspomnieć o ważnym ograniczeniu - Dimple niestety nie będzie działać z urządzeniami wyposażonymi w metalową obudowę (np. HTC One) i wymagać będzie Androida w wersji 4.0 lub nowszej.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie