Documents - wygodny menadżer plików dla iPada

Documents - wygodny menadżer plików dla iPada

26cd866372586f3b86af5d250a536454Wielu użytkownikom przeszkadza upór Apple'a w kwestii swojego podejścia do organizacji plików w systemie iOS, czyli przypisanie ich do poszczególnych aplikacji. Czasami mamy dane, które chcielibyśmy trzymać w folderze dostępnym dla wielu programów albo po prostu pobrać plik z sieci na później. Tę niedogodność starają się lepiej lub gorzej eliminować deweloperzy, którzy udostępniają w App Store menadżery plików, np. Air Sharing. Ostatnio do App Store trafiła inna ciekawa aplikacja tego typu, która nazywa się po prostu Documents, o czym donosi serwis TUAW .

 

bb5d9fe2209d618758b6823de83a130e

 

 

4733f03d59a89eadabc8a5e4f9c58882

 


Ma całkiem ładny oraz intuicyjny interfejs, a do tego spore możliwości. Poza służeniem jako przechowalnia różnych plików, Documents pozwala również połączyć się z różnymi chmurami, np. SkyDrive, Dropbox czy Box lub normalnymi serwerami FTP. Oprócz tego, użytkownik może także synchronizować z nimi dowolnie wybrane katalogi (można wybrać, czy synchronizacja ma następować przy dowolnym połączeniu czy jedynie przez Wi-Fi). Nie ma też problemów z przesyłaniem plików przechowywanych lokalnie do internetowego dysku. Oprócz tego, autorzy wbudowali w swój program bardziej zaawansowany czytnik PDFów, który daje dostęp do zakładek czy możliwość dodawania do adnotacji.

 

feda28aebac1ecd8f33797d42db02c0b

 


Documents oferuje też dosyć podstawowy zestaw funkcji do zarządzania plikami. Możemy więc tworzyć katalogi, usuwać pliki, zmieniać ich nazwy, wysyłać je mailem, otwierać w zewnętrznych aplikacjach, a nawet kompresować (w formacie ZIP) lub rozpakowywać. Dodatkowo, autorzy wbudowali w swój program prostą przeglądarkę stron internetowych, która pozwala na pobieranie plików i zapisywanie ich na urządzeniu. To wszystko jest dostępne za darmo. Documents znajdziecie w App Store .

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie