Dropbox aktualizuje swojego klienta dla Androida

Dropbox aktualizuje swojego klienta dla Androida

Wczoraj ukazała się aktualizacja oficjalnego klienta usługi Dropbox dla urządzeń z systemem Android. Dodaje ona kilka ważnych nowości. Przede wszystkim, można już bezpośrednio w aplikacji wykupić subskrypcję zwiększającą ilość miejsca w naszym internetowym "pudełku". Odbywa się to jednak przez stronę internetową (przystosowaną oczywiście do urządzeń mobilnych) zamiast Google Play, co oznacza konieczność podawania danych karty.
 
Warto tu jednak wspomnieć o opcji zeskanowania danych (niestety tylko numeru, daty ważności już nie), która w moich testach całkiem nieźle się sprawdzała. Miłe ułatwienie ze strony twórców, szkoda że więcej deweloperów nie wpadło na taki pomysł (w tym samo Google). 
 
   
 
W nowej wersji pojawiła się także czwarta zakładka na głównym ekranie aplikacji. Do plików, zdjęć i ulubionych dołączyły powiadomienia. Pojawiają się tu informacje o zaproszeniu nas do współdzielenia folderu, zmianach w nim, itd. Przy okazji zmieniono też ikonkę programu (niestety nadal jest umieszczona w iOSowej ramce zamiast po prostu prezentować niebieskie pudełko bez żadnych dodatków. Nową wersję Dropboksa możecie pobrać za darmo z  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie