Dropbox dla Windows Phone nareszcie dostępny!

Dropbox dla Windows Phone nareszcie dostępny!

Przez długi czas posiadacze telefonów z mobilnymi okienkami byli skazani na nieoficjalne klienty jednej z popularniejszych usług do przechowywania plików w chmurze, czyli Dropboksa. Były one niedoskonałe - czasami interfejs był kiepski, innym razem brakowało jakiejś funkcji. Jakiś czas temu twórcy usługi wypuścili oficjalnego klienta dla Windows 8.x / RT, ale na temat aplikacji dla Windows Phone milczeli. Aż do wczorajszego wieczora.
 
  
Wtedy to bowiem pojawił się oficjalny klient usługi dla mobilnych okienek, o czym twórcy poinformowali na  swoim blogu . Oferuje on większość funkcji znanych z innych platform. Możemy więc przenosić, usuwać czy zmieniać nazwy plików, udostępniać linki do nich znajomych, zapisywać dane w pamięci oznaczając dokumenty jako ulubione czy synchronizować z usługą zdjęcia zrobione aparatem.

Jest też opcja przypinania folderów do ekranu Start. Niestety zabrakło opcji wyboru kilku obrazków na raz przy ich ręcznym przesyłaniu do chmury. Nie można też udostępniać plików z aplikacji firm trzecich do Dropboksa. Jednak jak na pierwszą wersję nie jest źle, zwłaszcza w porównaniu, np. do takiego Instagram. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy Dropboksa szybko uzupełnią braki.

Aplikację można pobierać za darmo z  Windows Phone Store . Zaktualizowano również  wersję dla Windows 8.x / RT .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie