Duża aktualizacja Carbon po kilkumiesięcznej przerwie

Duża aktualizacja Carbon po kilkumiesięcznej przerwie

Carbon to jeden z ładniejszych klientów Twittera dostępnych dla Androida. Niestety jego problemem jest dosyć mała ilość dostępnych opcji oraz nieregularne i rzadkie aktualizacje. Ostatnio twórcy jednak obiecywali poprawę sytuacji i właśnie wydana została nowa wersja. Czy naprawia grzechy poprzednich?
 
 
  
 
W wersji 2.0 twórcy przede wszystkim zupełnie przeprojektowali interfejs. Jest teraz prostszy i mniej efekciarski, ale z drugiej strony nie zawiązuje już do stylu Holo, co niektórym może się nie spodobać. Nie już standardowego dla Androida paska narzędzi czy menu głównego. Nieco zmieniło się też działanie głównego ekranu - po tapnięciu wpisu nie otwiera się już widok szczegółowy, a mini menu z podstawowymi opcjami. Żeby dostać się do widoku konwersacji trzeba w owym menu stuknąć ikonkę na prawym jego końcu. Do gustu przypadła mi bardzo czcionka służąca do wyświetlania tweetów przy wybranej opcji "Condensed" w ustawieniach. Oprócz nowego interfejsu dodano jednak też kilka nowych opcji.
 
  

Wśród nich znalazła się w końcu opcja zmiany rozmiaru czcionki tweetów (choć niestety nadal nie można ustawić mniejszej niż domyślna). Jest również opcja "Nie przeszkadzać", która wstrzymuje powiadomienia na ustalony przez nas okres. Przyśpieszono też dostęp do naszych list, ulubionych wpisów czy zapisanych wyszukiwań - wystarczy wysunąć palec z prawego brzegu ekranu. Nie trzeba już otwierać menu. To, co najbardziej boli to jednak brak powiadomień push, choć to nie wina twórców - Twitter nie daje już dostępu do odpowiedniego API i trudno oczekiwać od wszystkich deweloperów stawiania własnych serwerów do obejścia tego problemu.

Carbon 2.0 możecie pobrać za darmo z  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie