Eggies - ładna wersja znanej gry

Eggies - ładna wersja znanej gry

Prawdopodobnie wszyscy słyszeli o grze Candy Crush Saga. Podobnie, jak kiedyś wszyscy znali Diamond Rush. Obie gry opierają się na tej samej zasadzie: przesuwamy elementy w taki sposób, by ułożyć w linii minimum trzy tego samego koloru, co powoduje ich zniknięcie. W Candy Crush są to cukierki, w Diamond Rush szlachetne kamienie, a w Eggies kolorowe jajka.

Oczywiście każda z tych gier ma własną atmosferę i specjalne bonusy, które pozwalają na likwidację większej ilości elementów, lub utrudniają nam zadanie. W Eggies nie ma utrudnień w postaci modyfikacji planszy gry, więc mamy sytuację podobną do tej z Diamond Rush.

eggies1

Rozbijając kolorowe jajka zbieramy punkty (wiadomo), monety (ukryte w żółtych jajkach), oraz gwiazdki (za uwolnionych przyjaciół). Przyjaciół uwolnić możemy układając w jednej linii cztery lub pięć jaj tego samego koloru. Zwierzątka te mają ukryte moce aktywowane przez ułożenie ich w linii z odpowienimi jajkami.

eggies3

Gwiazdki są zliczane po każdej grze, to dzięki nim osiągamy kolejne poziomy rozwoju gracza. Za monety natomiast możemy kupić sobie różne wzmocnienia: zwiększające liczbę zdobywanych punktów, podpowiadające najciekawsze posunięcia itd.

eggies2

Gra jest bardzo atrakcyjna graficznie, a do tego wciągająca podobnie, jak inne przedstawicielki tego schematu. Oczywiście pozwala na integrację z Facebookiem i dzielenie się naszymi wynikami ze znajomymi. Z Candy Crush Sagi zaczerpnięto również ograniczoną ilość "żyć", bo mamy ich do dyspozycji zaledwie pięć, a po ich wykorzystaniu musimy czekać na kolejne, lub je kupić. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mimo wszystko czerpać przyjemność z gry bez wydawania pieniędzy.

Eggies jest dostępne za darmo dla wszystkich smartfonów BlackBerry 10 i dla tabletu BlackBerry PlayBook. Polecamy na coraz dłuższe wieczory.

Pobierz Eggies

 


Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie