Ekspedycja na najwyższą skalną iglicę świata - TRANGO TOWER

Ekspedycja na najwyższą skalną iglicę świata - TRANGO TOWER

26 sierpnia 2008 r. w Karakorum na Trango rusza zespół znanych polskich alpinistów i eksplorerów : Eliza Kubarska i David Kaszlikowski. Wieża TRANGO (6251 m n.p.m.) znajduje się w paśmie Karakorum.

Jest jedną z najpiękniejszych i najwyższych igieł skalnych na świecie. Jej pionowa ściana ma wysokość 1200 m. Firma TS2 Technologie Satelitarne zapewnia połączenia szerokopasmowe i telefoniczne podczas wyprawy.


Do tej pory, ze względu na duże trudności techniczne, na szczycie Trango Nameless Tower nie stanęła żadna Polka, a mimo wielu prób udało się to tylko jednemu Polakowi (w 1988 roku).

Podczas ekspedycji TRANGO TOWER będzie realizowany film dokumentalny oraz reportaż fotograficzny. Obecnie powstaje film w koprodukcji z Telewizję Polską i TV PLANETE z ich samotnej wyprawy na Grenlandię, podczas której zdobyli Najwyższy Klif Świata.

Uczestnicy wyprawy mają na swoim koncie wspinaczki w górach całego świata od Alaski, Himalajów i Grenlandii po pustynne turnie w Mali czy granitowe szczyty na Madagaskarze. Kubarska i Kaszlikowski specjalizuję się w zdobywaniu dziewiczych trudnych szczytów i wytyczaniu nowych dróg alpinistycznych.

Relacje z wyprawy będzie nadawać radiowa Trójka.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie